Wpis z mikrobloga

Mimo, że istnieją tak wielkie i tak potężne argumenty i dowody racjonalno - logiczne za rozpłodem. Antynataliści wciąż uważają, że takich nie ma. To jedynie świadczy o ich nieumiejętności myślenia mózgiem, braku analizy i myśleniu życzeniowym. Change my mind.

#antynatalizm #natalizm #efilizm
  • 38
@Antybristler: Jakiś cham mnie stworzył. Nawet nie znam biologicznego ojca, matka nie żyje, chowała tego tchórza. Teraz ja muszę znosić świat i głupie reguły. A zemsta smakuje najlepiej. Nie będę nic bardziej winny niż mój tata i potencjalne dziecko, jeśli też w przyszłości będzie miał dziecko. Tzw. spirala strachu. Zła. Błędna spirala, koło. Ale kto ma odwagę, je zakończy. Ja jestem tchórzem więc tego nie zrobię.
@Smokk: oczywiście, że istnieją argumenty za posiadaniem dziecka: tworzymy sobie małego niewolnika, możemy go indoktrynować, jest naszą emocjonalną zabawką-zwierzątkiem, dziecko może rozśmieszyć, pozwala nam spełnić potrzebę samorealizacji - stajemy się dla kogoś wzorcem, przynajmniej do czasu, aż dziecko wyrośnie, zmądrzeje i ku własnej zgubie zrozumie, jak wielką zbrodnie mu wyrządziliśmy. Dziecko takie wyrasta, staje się niewolnikiem i pracuje kilkadziesiąt lat do emerytury, na której przeżywa ostatnie swoje lata w bólu i
@CXLV: Źle patrzysz na to. Ciebie się nikt nie pytał czy chcesz żyć, to Ty też nie musisz. Krzywda zaistniona przewyższa potencjalną. Tak na to patrz.
oczywiście, że istnieją argumenty za posiadaniem dziecka: tworzymy sobie małego niewolnika, możemy go indoktrynować, jest naszą emocjonalną zabawką-zwierzątkiem, dziecko może rozśmieszyć, pozwala nam spełnić potrzebę samorealizacji - stajemy się dla kogoś wzorcem, przynajmniej do czasu, aż dziecko wyrośnie, zmądrzeje i ku własnej zgubie zrozumie, jak wielką zbrodnie mu wyrządziliśmy. Dziecko takie wyrasta, staje się niewolnikiem i pracuje kilkadziesiąt lat do emerytury, na której przeżywa ostatnie swoje lata w bólu i chorobie. W