Wpis z mikrobloga

Jeśli opis w tym artykule odpowiada faktom, to sorry, wycofuję się z tej opinii. Zakładałam działanie racjonalne.

“Tata ma 50 lat. Dziś dostał wezwanie do wojska”.

„Ojczyma zabierają z regionu. 49 lat. Bez doświadczenia bojowego. Nie był na kontrakcie. Szeregowy strzelec”.

„Jakucja. Zabrali ojca, ma 58 lat, nigdy nie był w wojsku. Przyszli nocą, dali wezwanie, rano zawieźli na komisariat, teraz leci do jednostki wojskowej”.


A, piszą, że w niektórych miejscach masowo mobilizują też medyczki. Łącznie z tymi bez bladego pojęcia o medycynie pola walki. Gratuluję rannym, którym trafi się położna.

#rosja #ukraina #wojna
  • 26
@Andreth czyli mobilizacja częściowa bo nie obejmuje całej r0ssji, ale pełna bo dotyka wszystkich mężczyzn z dalekich etnicznie regionów, prowincji?

@wintar w punkt, stare pojazdy potrzebują mechaników z poprzedniej epoki

@Jebwleb podejrzewam, że część trafi na przeszkolenie już do okopów, ale fachowców może potraktują lepiej i taki pilot cywilny będzie miał z dwa tygodnie szkolenia w jednostce.

@jast ruscy chcą chyba maksymalnie szybko upchnąć wojska obrony terytorialnej na nowych terenach po fałszywych
@Nieszkodnik: Innymi słowy - nie wskażesz. Cóż, tak myślałam.

Jeśli 50 letni tata i 49 letni ojczym są po zasadniczej służbie wojskowej to nic dziwnego że ich wzięli


@Cierniostwor: Nie bardzo. Nie sprawdzałam w źródłach pierwotnych, ale podobno mieli brać do 44 roku (odpowiednio wyższe progi dla oficerów). W praktyce wygląda na to, że w poszczególnych regionach dostali kwoty i jest branka kogo popadnie.

Oczywiście jeśli planują im kilkumiesięczne, najlepiej