Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Braand: chcesz czytać to płacisz, tak samo jak chcesz zjeść kebaba to idziesz i kupujesz. Jaka jest w tym różnica? Usługa/produkt jak każdy inny z tym, że nikt ci nie da 5% kebaba na spróbowanie.

@pozdroxxx666: Zeby to tak bylo.
Ale porównując do kebaba - to pisza, patrz, kebab dla ciebie, dają ci całego ale jak zjesz 5% to zabierają i wolaja kasę.
Niech wprost sobie zrobia paywalla, wprost informują
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marek_Licyniusz_Krassus: nie zgodzę się do końca. Było wielu wtedy w internecie pasjonatów którzy robili to za darmo bo np. na codzień pracowali w gazecie która dziś nie istnieje xd Był też ciekawy wpis na wykopie który opisywał ten dzisiejszy problem z generowaniem treści przez algorytmy i dostosowanie się do nich.
  • Odpowiedz
@somebody I za darmo robili dziennikarskie śledztwa, wywiady czy może analizy prawne? A może relacjonowali jakieś ważne wydarzenia? Kiedyś za to wszystko trzeba było płacić, internet nas nauczył, że wszystko może być za darmo i jak ktoś chce zapłaty za swoją pracę to wszyscy oburzeni że jak to tak, tak nie można.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DobrzeNaoliwioneLozysko:

treść umieszczona w internecie musi sama na siebie zarobić.

Bo jak wiemy, w latach np. 2000, to wszystkie serwery były darmowe, a nie droższe, a za utrzymanie łącza to operatorzy jeszcze dopłacali xD
takbylo.png
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marek_Licyniusz_Krassus: początki internetu wyglądały że ktoś kupił iphona i go zniszczył bo chciał mieć tylko dużo wyświetleń a nie dlatego że yt zapłaci mu za to z reklam. Ja sam myślalem ze należy mi się to za darmo ale dziś wiem ile to czasu trzeba poświęcic i niestety powinno się za to płacić. Z drugiej strony czy te wielkie korporacje nie powinny płacić za jakość? A nie za ilość wyświetleń?
  • Odpowiedz