Wpis z mikrobloga

Niemcy jednego dnia ogłaszają, że ich miasta nie mają miejsc dla uchodźców (w domyśle z Ukrainy) i są przeciążone, żeby dosłownie następnego dnia witać ruskich uciekających przed wojskiem z otwartymi rękoma, wbrew państwom rzeczywiście graniczącym z Rosją. I to mają być ci super partnerzy na których można polegać?

https://www.dw.com/de/flüchtlinge-deutsche-städte-stoßen-an-grenzen/a-63193163
https://www.tagesschau.de/inland/russische-deserteure-101.html
#niemcy #ukraina #rosja
jannar24 - Niemcy jednego dnia ogłaszają, że ich miasta nie mają miejsc dla uchodźców...

źródło: comment_16640173865eLFJpyaGMdIAnddclIgof.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@costelo: Dobrze, że ich prawo pozwalało im na Nordstream 2 i przyjmowanie pieniędzy od Rosji pod płaszczykiem fasadowej fundacji klimatycznej. Na salach gimnastycznych przechowują już Ukraińców, poza tym sprawa azylu dla dezerterów jest bardzo śliska, zobaczymy co na to inne państwa z zachodu UE. Nigdzie nie napisałem, że nie przyjmują Ukraińców, ale brakuje już dla nich miejsca i samorządy odmawiają przyjmowania kolejnych. W takim przypadku otwarte zapraszanie tysięcy rosyjskich dezerterów
  • Odpowiedz
@jannar24: Ale co maja uchodźcy z Ukrainy do Rosjan? To juz niezla manipulacja, bo Niemcy nie przyjmują Rosjan jako uchodźców - nie trzeba im organizować noclegów, jedzenia czy pieniędzy. Wiem, że na wykopie każdą bzdurę mozna przepchną grając na niechęci do Niemcow, ale bez przesady.
  • Odpowiedz
Nigdzie nie napisałem, że nie przyjmują Ukraińców


@jannar24: Ależ właśnie w tym tonie został napisany twój post, jeszcze z tym pokątnym sugerowaniem że nie wezmą Ukraińców, ale ruskich chętnie. I nie pieprz, że wcale nie, bo w aktualnej atmosferze panującej na wykopie twój wpis zostanie właśnie tak zrozumiany.

Wolnych sal gimnastycznych jest od chu chu. Reszta twojej odpowiedzi to szarpanie się w rózne strony
  • Odpowiedz
XD wykopki odkrywają że na arenie międzynarodowej nie liczy się uleganie emocjom tylko chłodna kalkulacja i polityka we własnym interesie, na pewno głupie Niemcy nie wiedzą co robią, musimy im szybko wytłumaczyć że nie mają racji
  • Odpowiedz
^ widzisz? Przyjeli Ukraińców pod korek, w pierwszym artykule wspominają, że jest ciężej niż z czasów fali z 2015, już nawet bez wspominania prywatnych inicjatyw, ale ch^uj, "Niemcy to gnidy"

Wykop to dno
  • Odpowiedz
XD wykopki odkrywają że na arenie międzynarodowej nie liczy się uleganie emocjom tylko chłodna kalkulacja i polityka we własnym interesie, na pewno głupie Niemcy nie wiedzą co robią, musimy im szybko wytłumaczyć że nie mają racji


@Fenomenomen: No pacz, a jak pis używa tematu reparacji wojennych, to okazuję się że ta chłodna kalkulacja jest zła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@defkor: ale po co mi to wysyłasz. Ja mówię o artykule TVPiS. Nie ma czegoś takiego, że ktoś nie dostaje socjalu to raz, dwa że nie ma zakazu przemieszczania się
  • Odpowiedz
@defkor: Ale to jest to samo co postował kolega @jannar24, tylko po polsku, sprzed prawie 2 miesięcy. I z clickbaitowym tytułem, niektóre samorządy mają zastrzeżenia, ale to całe Niemcy mówią stop?
TVP xD
Wyborcza rzetelniej, pisze o lokalnych problemach
  • Odpowiedz
@defkor: I do chyba wszystkich się odnosiłem, w żadnym nie ma sugerowanego przez OPa ogólnoniemieckiego zatrzymania przyjmowania Ukraińców.

A ty umiesz tylko wkleić link, bez podania nawet argumentów o co ci w linkowanym artykule chodzi, ale to mnie nazywasz propagandystom? Wsiurze
  • Odpowiedz