Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 82
Od wczoraj wieczora mam pierwsze kitku w życiu, które ma 4 lata. Jest strasznie wystraszone nowym miejscem i cały czas siedzi w kryjówkach. Słyszałem, że mam nie zwracać na niego uwagi i zachowywać się normalnie jak co dzień, aż sam postanowi wyjść.
Wszystko fajnie, tylko on od wczoraj nic nie zjadł, nic nie pił i nie wyproznil się. Plus, że w nocy zmienił kryjówkę i pochodził po mieszkaniu, bo są łapki odciśnięte w kuwecie.

Czy ja powinienem coś zrobić w tej sytuacji czy po prostu mu nie przeszkadzać, bo w końcu się odpali?

#kitku #zwierzaczki #koty
CzlowiekMagnetowid - Od wczoraj wieczora mam pierwsze kitku w życiu, które ma 4 lata....

źródło: comment_1664008547wi066AT5Eq1xz1dmHFMXGB.jpg

Pobierz
  • 25
@CzlowiekMagnetowid: ciezko powiedziec, zalezy przez co przeszedl. Ja raz dostalem taka kotke na dom tymczasowy, ze jak rozkminila otwarta rewizje do pionu z rurami w kiblu to juz jej nie widzialem, wychodzila do kuwety i michym tylko jak spalem. Ale potem jak poszedlem na statek to trafila do babki i podobno normalny, towarzyski kot. No ale to skrajny przypadek, nikt jej wczesniejszej historii nie znal, ale moze jakis facet ją mocno
@CzlowiekMagnetowid: możesz do niego miło mówić i czasem z odległości sobie kucnąć i wystawić rękę, ale go nie dotykać. W końcu sam zacznie podchodzić, ale myślę że możesz go zachęcać :) Kup jakieś przysmaczki i mu dawaj coraz bliżej siebie na przykład.

Jedzenie bym mu dała blisko kryjówki, żeby wiedział gdzie jest, jak zgłodnieje to zje.

Fajnie że już w kuwecie był. ʕʔ

Jak po 2-4 dniach
@CzlowiekMagnetowid czyli ma uspokajacz. Luzik, mój kocur (2 lata) podczas socjalizacji z izolacją siedział większość czasu w szparze na szerokość gniazdka, a potem na regale za drzwiami. W ogóle się nie odzywał, nie interesowały go zabawki, czasem chciał spać w kuwecie. Daj mu zatem wolną rękę/łapę, zachęcaj smaczkami, ale do niczego nie zmuszaj.