Wpis z mikrobloga

Jestem pod wrażeniem jak ruscy nadal myślą że wojnę wygrywa się taktyką czystej masówki bez logistyki, sprzętu i dowództwa. Myślą że rzucą hołotę i zaleją przeciwnika ilością. Chyba zapomnieli że dzisiejszy sprzęt i technologia wyparła w większości taki sposób walk. Przecież to nie czasy wojny okopowej że przeciwnikowi zabraknie siły ognia lub amunicji bo szarża 100tys ich zaleje. Teraz mamy drony, precyzyjną artylerie, wywiady, helikoptery, naloty że nawet nie zdążą krzyknąć "urra" a już połowa z nich będzie bez nóg i rak

#ukraina #wojna #rosja
  • 6
  • Odpowiedz
@PDCCH: No właśnie zastanawia mnie na co oni liczą xD Bo te komunistyczne mordy które "dowodzą" nadal umysłem są chyba w czasach '40 gdzie prowadziło się wojne pozycyjną i wtedy taktyka zalania wroga ilością mogła działać. Chłopy tak wykrwawiają swój kraj że nawet jeśli jakimś cudem udałoby im się zdobyć Ukrainę i zniszczyć ich zawodowe wojsko to nie są w stanie utrzymać ani swojego kraju ani Ukrainy
  • Odpowiedz
@Atencjuszhehe: przede wszystkim rosyjscy dowódcy mentalnie tkwiący w czasach Wojny Ojczyźnianej zapomnieli chyba, że olbrzymia Armia Czerwona funkcjonowała dzięki wsparciu logistycznemu z USA (Lend Lease). ZSRR otrzymywało z USA większość rzeczy niezbędnych do prowadzenia wojny totalnej (od konserw z żywnością, przez paliwa, części i opony, po lokomotywy i ciężarówki). Dziś Ameryka stoi po stronie Ukrainy.
  • Odpowiedz
przede wszystkim rosyjscy dowódcy mentalnie tkwiący w czasach Wojny Ojczyźnianej zapomnieli chyba, że olbrzymia Armia Czerwona funkcjonowała dzięki wsparciu logistycznemu z USA (Lend Lease)


@Basileus: Oni to kompletnie wyparli z pamięci i świadomości. Więcej, oni nawet wyparli ze świadomości, że nie są ZSRR. Że nie kontrolują, jak ZSRR, Polski i Czechosłowacji z ich zbrojeniówką, Niemiec Wschodnich z ich optyką (Bałtowie pewnie też coś ważnego produkowali, ale nie wiem co), a co
  • Odpowiedz