Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#dom #ogrzewanie #podloga #podlogowka #zima #gaz #piecgazowy #termostat

Hej, jak ustawić dobrze piec (termostaty w pokojach) przy ogrzewaniu podlgodowym?

Czy ustawić stała temp cały czas, czy ustawić tryb grzania rano od np 6:00 tak aby na 9-10 była już docelowa temp.

Czy opłaca się grzanie przez całą dobę na stałą temp, czy zmniejszenie temp na noc i grzanie podłogówka od rana?
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JcL: ma sporą bezwładność, więc to ile czasu zajmie osiągnięcie docelowej temp powietrza musiałbyś sprawdzić. Wydaje mi się że nadal się opłaca skręcić na czas nieobecności, ale później trzeba nadrobić
  • Odpowiedz
@JcL: Ja zawsze sugeruje na podłogowce jeśli ktoś chce to obniżać temp o max 1-2 i to z wyprzedzeniem 3h.
Ale podłogówka to jednak najlepiej pracuje jak jest na stałe temperatura cała dobę
  • Odpowiedz
@JcL: to co zaoszczędzisz skręcając, potem więcej zużyjesz żeby dogrzało do wyższej temperatury. Ma sens jedynie jak zmniejszasz temperaturę na dłuższy czas np kilka dni. Lepiej ustawić stałą i tyle.
  • Odpowiedz
@JcL: Ja mam za dnia konkretną temperaturę np. 19 czy 20 stopni, a w nocy o jeden stopień niższą ustawioną. We współczesnych domach względnie dobrze ocieplonych temperatura aż tak się nie waha teraz. Najwyzej piec się włączy pare razy dziennie i dogrzeje. Rano mi spadło do poniżej 19 i się dogrzało, w 2h już było prawie 21.
  • Odpowiedz