Wpis z mikrobloga

@Wygryw_z_wyboru: Na początku myślałem, że to reklama typu zderzenie tradycyjnych zegarków ze smartwachami. Potem uświadomiłem sobie, że to (prawdopodobnie) z telefonem

Niestety pewnie wielu wykopków mnie zje, ale obecnie tradycyjne zegarki to nic innego jak typ biżuterii, ładna ozdoba. Jeżeli chodzi o praktyczność to niestety według mojej opinii - smartwatche wygrywają.
Gdyby jeszcze się ładowały od ruchu ręką... To byłoby cudownie.

Oczywiście sam mam 2 tradycyjne zegarki, ale ubieram je naprawdę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Niestety pewnie wielu wykopków mnie zje, ale obecnie tradycyjne zegarki to nic innego jak typ biżuterii, ładna ozdoba.

@niochland: Nie słyszałem, by ktoś twierdził inaczej. Czasy, gdy zegarek był niezbędny, bo nie było innych urządzeń do sprawdzenia godziny, już dawno minęły. Chyba każdy sobie zdaje sprawę. Dla mnie nawet smartwatch to zabawka, bo jakoś tylko lat nie miałem problemu bez niego i nie odczuwałem potrzeby posiadania takiego urządzenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Wygryw_z_wyboru:
@niochland:

Ja ostatnie miesiące spędziłem z garminem. Strasznie mnie frustrowało w nim to co w innych smartwatchach. Mianowicie powiadomienia i to ile czasu mi absorbował. Owszem mogę je wyłączyć ale co to wtedy różni od zwykłego zegarka? Więc żeby nie być aż takim niewolnikiem elektroniki, wróciłem do klasycznych zegarków. Lepiej mi z tym.
@Del: @fi9o: ja sadzilem, ze nie potrzebuje zegarka, bo wiadomo telefon. Pare lat temu kupilem garmina(glownie po to, zeby z nim biegać, bo tak najwygodniej miec gps) no i tak nauczylem sie z nim żyć, ze bez zegarka czuje sie jak bez ręki xD w pracy zdejmuje, bo niewygodnie to non stop instnktownie patrze na pusty nadgarstek.
to non stop instnktownie patrze na pusty nadgarstek.


@Tigermass: no własnie o to chodzi. Ze zwykłym zegarkiem jak potrzebujesz sprawdzić godzinę to rzucisz okiem, ale przez większość czasu nawet nie pamiętasz że masz coś na ręku. W przypadku smartwachy jest już inaczej - powiadomienia, smsy, wiadomości. Co chwila coś wpada na łapę. Widzę w pracy ziomków co nie potrafią obiadu zjeść spokojnie bo ktoś właśnie im zaczął pisać na slacku albo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tigermass: Co nie zmienia faktu, że możesz sprawdzić godzinę w inny sposób. To tylko twoja głowa mówi Ci, że musisz go mieć. Kiedyś, przed czasami telefonów, można było to zrobić tylko na zegarku.
ja mam zero powiadomien, bo jest mi to niepotrzebne. Zegarek mam tylko do sprawdzania godziny i wczesniej wpomnianego gps i wlasnie cos w stylu gshocka, bo to garmin instinct.

Telefon z zegarkiem łącze 2x w tygodniu na 1min, zeby zgrać treningi.


@Tigermass: o no to przynajmniej ty zdrowo do tego podchodzisz :) a spytam jak ci w nim działa pulsometr-nie ma problemu z odczytem? Porównywałeś z opaskami na klatkę czy coś?
@thewickerman88: co do tętna to tylko spoczynkowe sprawdzalem kiedys jak bylem na badaniach i jest 1:1 z specjalistycznymi urządzeniami. W czasie sportu jest srednio, działa z kilkunasto sekundowym opóźnieniem, a i tak mam wrażenie, że przeklamuje(ale to tylko moje wrażenie, bo nie mam odniesienia). Ślad rysuje w 90% bardzo dobrze, a w tych 10% srednio/ dobrze. Zdarza mu się czasami wyjechać, ale za cenę 700zl uważam, że mieści się w granicy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
ja sadzilem, ze nie potrzebuje zegarka, bo wiadomo telefon.


bez zegarka czuje sie jak bez ręki xD

@Tigermass: Sam napisałeś, czego ;)
@niochland: Nie wiem dlaczego ktoś miałby Cię za to zjadać, oczywiście że zegarek to biżuteria i nikt nie myśli inaczej. I to zajebista biżuteria, mozna iść w mnóstwo różnych designów i fajnie zgrywać z resztą stylówy.
@Del: no a jak mam w inny sposób sprawdzić godzine jak lece na 5-6 godzina jazde? Musialbym zatrzymywać samochody albo liczyć na to, ze na kościele na jakies wiosce będzie zegar xD
obecnie tradycyjne zegarki to nic innego jak typ biżuterii, ładna ozdoba


@niochland: oczywiście, że tak. Tak jak nigdy nie słyszałem by ktoś miał kolekcję różnych smartwatchy tak samo nigdy nie słyszałem by ktoś lubiący zegarki wybrał jakiś jeden konkretny model zegarka by go cały czas nosić dla sprawdzania godziny.
Mam parę zegarków takich, które się ładują poprzez ruch i jak po dłuższym czasie je zakładam to nawet nie chce mi się