Wpis z mikrobloga

Rosjanie w obawie przed otrzymaniem karty poborowej do wojska próbują uciekać za granicę, ale wszystkie granice już w Rosji pozamykali dla mężczyzn w wieku poborowym. Jednak, skoro Rosja to tak olbrzymi kraj, gdzie są potężne tereny pustkowi niezagospodarowanych i odludnych, to mają gdzie uciekać żeby się zabunkrować gdzieś w tajdze na Syberii i przeczekać wojnę i pobór. Na Syberii jest taka dzicz, że na pewno łatwo się ukryć.
#wojna #rosja #ukraina #syberia #survival

  • 12
@Squatlifter: i zamarznąc / zdechnąć z głodu na Syberii? No pomyśl, czy ty z dnia na dzień byłbys w stanie się przygotować do przezimowania np gdzies głęboko w Bieszczadach?
@PDCCH: Ale ja wiem, że to ryzykowne i skrajnie trudne. Na razie jest wrzesień, do zimy trochę czasu zostało, poza tym oni musieliby najpierw tam dojechać, a po drodze mogliby się przygotowywać, kupować potrzebny sprzęt itd. Sama podróż do tajgi zajęłaby im kilka tygodni.
@PDCCH: hehe, możliwe że zimno tam już, ale co Ty z tymi Bieszczadami ciągle? Ja bym nie uciekał w Bieszczady gdyby Polska została napadnięta, tylko bym bronił ojczyzny. Ale co innego wojna sprawiedliwa w obronie domu, a co innego udział w wojnie najeźdźczej. A przed takim dylematem stoją poborowi w Rosji.
dyby Polska została napadnięta, tylko bym bronił ojczyzny


@Squatlifter: Bieszczady to jak dla mnie miesce z najcięższymi warunkami klimatycznymi w Polsce. A odnośnie obrony kraju to zdecydowanie najlpieje #!$%@?ć poza kraj wymagający obrony. Nie, nie kocham Polski.