Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, jak to jest ze zmywarkami do zabudowy IKEA. Musi być od nich, czy da się coś dopasować z innego sklepu? Słyszałem, że mogą być problemy z otwieraniem/zamykaniem i frontami.

Od nich rozważam HYGIENISK, ktoś ma i poleca?

#ikea #kuchnia #remontujzwykopem
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Virage: mam zmywarkę z Ikei i działa. Tak naprawdę jak przystało do serwisu to producentem okazał się Bosch. Wszystko z Boschem załatwiałem
  • Odpowiedz
Okej, podoktoryzowałem się na youtube i chyba czaję problem, montuje się prowadnice do frontu żeby zmywarka mogłą się w pełni otworzyć. Obecnie te prowadnice kosztują 350zł to raczej wolę wybrać coś z IKEA
  • Odpowiedz
@Virage: mam Whirlpoola i elegancko dało się zrobić rzeźbę, żeby zamontować na stałe fronty na zawiasie ersaettare. Miałem bardzo mało miejsca przed zmywarką na otwarcie drzwi i ten front na ślizgach nie wchodził w grę.
  • Odpowiedz
@Virage: bierz zmywarkę z ikea - been there done that - najpierw kupiłam beko, bo miała prowadnice ślizgowe i te ikeowskie mialy być niepotrzebne, po tygodniu sprzedałam ją ze strata i kupiłam proffisig, bo miałam dość po 4 próbach zamontowania frontu tak, żeby nie było problemów
  • Odpowiedz
@Virage: Jak sam będziesz montował to bierz z Ikea, żeby mieć jak najmniej problemów. Są w miarę ok a te droższe (nie pamiętam z 3k) są od Boscha, reszta Electrolux.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Virage: a ja montowałem do losowych zmywarek (siemiens/Bosch) front Ikea metod, ale nawet nie dedykowany zmywarkowy - tylko od zwykłej szafki z tej serii i rozmiarem do zmywarki 45 czy 60, i zero problemów, wszystko normalnie się otwiera i działa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: I pod nim drugi front mniejszy?
Nie, po co? Zmywarka pod pelnazabudowa (panel widać dopiero jak się drzwi otworzy, od góry), do frontu meblowego przykręcona rączka-ucheyt by było za co otwierać, a cała płyta przykręcona do frontu zmywarki wg instrukcji zmywarki l, i gotowe.

Masz może zdjęcia jak to wygląda?
@Virage: niestety.
Ale zero problemu, pamiętam tylko że dawałem zmywarkę o grubość płyty meblowej NIZEJ pod blat (i wsadzony
  • Odpowiedz
@hrumque: Aaa, okej czaję bazę, 60cm to szerokość, a nie wysokość jak myślałem :D Dzięki za instrukcje, już chyba wiem wszystko jak to skombinowałeś
  • Odpowiedz