Wpis z mikrobloga

"Siergiej Szojgu stwierdził z kolei, że "Rosja sprzeciwia się nie tyle Ukrainie, co Zachodowi, bo Ukraina często używa zachodniej broni przeciwko ludności".

"W ramach częściowej mobilizacji zostanie powołanych 300 tys. rezerwistów. Zmobilizowani będą szkoleni i koordynowani. Poborowi nie mogą zostać wysłani do operacji specjalnej"


Czyli co? Bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Oni mają zostać tylko powołani a nie użyci w wojnie? To by tłumaczyło moją teorię, że Putin tą mobilizacją tylko gra na czas bo wie już że przegrał i jedynie ma nadzieje na jakiś pozytywny przebieg negocjacji pokojowych.

Source

#ukraina #rosja #wojna
yanush - > "Siergiej Szojgu stwierdził z kolei, że "Rosja sprzeciwia się nie tyle Ukr...

źródło: comment_1663754131U1jWiAW7o8tMZhDiWqrDzx.jpg

Pobierz
  • 9
Czyli co? Bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Oni mają zostać tylko powołani a nie użyci w wojnie? To by tłumaczyło moją teorię, że Putin tą mobilizacją tylko gra na czas bo wie już że przegrał i jedynie ma nadzieje na jakiś pozytywny przebieg negocjacji pokojowych.


@yanush: Poborowy to dopiero co wcielony do wojska na obowiązkową służbę wojskową.

Zmobilizowany, chłop z rezerwy. Aby trafić do rezerwy trzeba najpierw ukończyć obowiązkową służbę
@yanush: nie wiem jaki tam mają podział ale może chodzi o to, że głupi Sasza co się nie uczył poszedł do wojska "na kręcenie wora" i po kilku latach wrócił i pracuje jako kierowca - on dostanie powołanie na front,
ale jest tez mądry Sasza co wtedy studiował, dzisiaj ma już 35 lat, kilka dalej w kąkuter, on nigdy karabinu nie trzymał, też dostanie powołanie ale ma nie być wysyłany na
@yanush: Tak, wierz w cokolwiek co mówi Szojgu. Jak wysyłają karty mobilizacyjne młodym w Petersburgu to te 300k też można o kant dupy rozbić, chcą zmobilizować ile się da, wszystkie liczby i zapewnienia są nic nie warte. Tak samo jak poborowi mieli nie uczestniczyć w specjalnej operacji a udokumentowanych są setki przypadków zgonów/zaginięć, że to było i jest kłamstwo.