Wpis z mikrobloga

Cześć miałem w planach zakup audi a5 8T, jednak im więcej o nich czytam tym bardziej przestają mi się podobać. Posiada ktoś z was ten samochód albo ma wiedzę i może się wypowiedzieć? Najbardziej odstrasza mnie duża awaryjność i wysokie spalanie. Poza wadą olejową słyszałem że auta ciągle wymagają dodatkowego wkładu finansowego, a to rozrząd a to coś innego, czy to prawda? Dodatkowo chciałem Was zapytać jaki silnik polecacie, auto do codziennego użytku, także jazda miejska przeważa. Zdecydowałem się na benzyna 2.0TFSI jednak nie wiem jaką moc najbardziej polecacie, gdyż czytałem że 211koni potrafi w mieście przy włączonej klimatyzacji spalić i 20+l/100. Najbardziej interesuje mnie spalanie w okolicy 10/12l w jeździe miejskiej. Czy jest to wgl możliwe?
#audi #a5 #motoryzacja #samochody #silnik
  • 10
No dobra mirko ale jaki rocznik tej fury? A3 mojej z 2021 w 3,5tfsi pali 5l-7 l w mieście, jak jej #!$%@? do wyścigów na obwo to 12-15 ale to raczej normalne. Póki co nic się nie zepsuło
@dudem615: powiem tak. Ważne jak kto dbał, nawet dobry silnik można zaniedbać a taki podatny na problemy można trzymać w nienagannym stanie i będzie bezproblemów działał jak będzie się o niego dbało. Ojciec ma passata CC z silnikiem CDAA 2010r. i tam mu żłopał oleju litr na tysiąc kilometrów... Wymienił pierścienie uszczelniające na tłokach i teraz nie dolewa już oleju pomiędzy serwisami co roku. Koszt wymiany pierścieni na tłokach to 700zł