Wpis z mikrobloga

@Desolator: możliwe, mimo że bez problemu mnie stać na te karty to jednak należę z gatunku do tych co szanują swoje zarobione pieniądze, chociaż inflacja je #!$%@? mocno obecnie i najlepiej i tak ich nie mieć chyba w ogóle, dlatego pewnie poczekam co się będzie działo na rynku, jak kupiłem rtx 3070 2 lata temu za 2950 zł tak nie za bardzo widzi mi się dokładać 2x tyle aby mieć jakiś
@Jurigag: Obstawiam, że pomimo ceny karty i tak szybko znikną. Na pewno moderzy będę chcieli się pobawić funkcją RTX Remix.


@Desolator To zależy od ceny i wydajności AMD. Ceny są tak wysokie, że ludzie będą analizować.

Jak amd da wydajność, cenę i dostępność to zmiecie nvidie.

Jednak boję się, że AMD zacznie wpadać w swoją pułapkę ze słabym RT - jeśli RT u AMD nadal będzie słabszy to Imho będzie to
@NielegalneKretowisko: mam nadzieje że tak będzie, bo do tej pory zawsze miałem karty od amd, przeszedłem na rtx 3070 bo wtedy jak go brałem(grudzień 2020) to nic ciekawego od amd w tej samej cenie nie było, ale możliwe że następna karta z powrotem do amd wrócę
@Jurigag:

Ja takiej nadziei nie mam.

Tj. na pewno zaprezentują coś naprawdę wydajnego, zejście z procesem technologicznym i modułowa konstrukcja powinny dać duży uzysk, niskie koszta produkcji i dużą dostępność. Ale AMD już wiele razy pokazywało, że jeśli mają dobry produkt - to przywalają cenami wyższymi, niż konkurencja. Tak było w przypadku Ryzenów 5xxx w 2020 roku, tak było z ich grafikami w przeszłości (w okresach, gdy deptali nVidii po piętach),
@jagoslau: akurat z tessalacją to było troszkę inaczej, bo amd pierwsze wydało karty obsługujące biblioteki dx11 także to było trochę kwestia błędów wieku dziecięcego, dopiero nvidia pół roku później wydało swoje gpu na dx11 także mogli mieć trochę czasu aby to poprawić, zresztą to były czasy gdy nowe gpu wychodziły co rok czy też co 14-15 miesięcy, także o czym my mówimy :D