Wpis z mikrobloga

Uwielbiam #wykop, człowiek pisze odpowiedź do kogoś i dopiero po jej wysłaniu widzi, ze jest na czarno u tego kogoś i cały trud jak krew w piach xD

No ale skoro już napisałem... #wynajem
https://www.wykop.pl/wpis/67841105/rynek-nieruchomosci-to-zdecydowanie-najwieksza-jan/

@strzelec-wiborowy: #!$%@? ziomek. Wiesz dlaczego robią castingi? Bo jako właściciele nie mają prawie żadnych praw. Chcą minimalizować ryzyko i odsiać problematycznych lokatorów. Co z tego, ze cię jakaś samotna madka by przelicytwała, skoro bys nie mógł jej #!$%@?ć za niepłacenie? Albo jakiś Seba z Andżelą co by robili imprezy i na dowidzenia mieszkanie zdewastowali? Widzę, ze młode pokolenie nie zna powiedzenia - nikt ci tyle nie zapłaci ile Widzew obieca i dokładnie do tego zmierzałaby taka licytacja.

Gdyby eksmisje były łatwe., to twój pomysł ma sens. Ale nie są.

Widać też, żeś nosa poza Polskę nie wyściubił, bo to co jest u nas to jest nadal małe miki do tego co się dzieje na zachodzie. Tam screening finansowy to norma, tak samo jak niektórzy moga np. wymagać referencji z pporzedniego miejsca gdzie wynajmowałeś.
  • 3
@FrasierCrane: Nie pamiętam czemu cie na czarną dałem, odblokuję. Wiem bardzo dobrze jak to wygląda na Zachodzie i jakie są u nas problemy z eksmisjami. Natomiast:

1. Dziwnym trafem castingów dotychczas Janusze nie robili i pomimo wszelkiego ryzyka wynajmowali. Wprowadzenie castingów ewidentnie nie jest u Januszy czysto sposobem zweryfikowania wiarygodności najemcy - bo robiliby to już wcześniej. Pojawiło się to ewidentnie w odpowiedzi na obecną sytuację, gdzie masz wielu chętnych na