Wpis z mikrobloga

@MEKORRO: Panie 40% palących jest bez zapasów na zimę. Jak się zainteresowałem tematem w okolicach maja to część bliższej i dalszej rodziny musiałem dopytywać i namawiać, żeby im zamówić. Patrzyli jak na debila, bo przecież zaraz będzie taniej.
@63274682374: wiesz, szklanej kuli nikt nie ma, a jakby mi rok temu ktoś powiedział, że będzie węgiel po 3k golda, to bym po karetkę dzwonił( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardziej chodzi mi o to, że w Polsce jest pewnie sporo ludzi dla których nawet kupowanie po 1000 kg jest ogromnym obciążeniem, a alternatywami są śmierć, ciężka choroba, albo ciężka choroba spowodowana paleniem śmieciami( ͡° ʖ̯ ͡
wiesz, szklanej kuli nikt nie ma, a jakby mi rok temu ktoś powiedział, że będzie węgiel po 3k golda, to bym po karetkę dzwonił( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardziej chodzi mi o to, że w Polsce jest pewnie sporo ludzi dla których nawet kupowanie po 1000 kg jest ogromnym obciążeniem, a alternatywami są śmierć, ciężka choroba, albo ciężka choroba spowodowana paleniem śmieciami( ͡° ʖ̯ ͡°)
w Polsce jest pewnie sporo ludzi dla których nawet kupowanie po 1000 kg jest ogromnym obciążeniem


@MEKORRO: nie tylko finansowym, choć to oczywiście także. Szczególnie jak ktoś był przywyczajony to starych cen węgla i nie odkładał specjlanie na to i nie zdziwię się, ze wiele ludzi weźmie kredyty na opał (o ile będą mieli zdolność).
Jest jeszcze sprawa z miejscem do przechowywania. Nie każdy je ma, żeby kupić np. zapas na
@FrasierCrane: ja napisałem to co w pierwszym poście, pod wpływem chwili. Zdałem sobie sprawę, że jestem po "lepszej" stronie ogromniej wyrwy w naszym społeczeństwie, którą są finanse. Nie chodzi o to żeby się chwalić, zwyczajnie nie patrzyłem na ten problem w taki sposób, bo już dawno nie pracuję za okolice najniższej krajowej, a przecież ogrom ludzi właśnie tyle ma do rozporządzenia co miesiąc. Ależ to musi być okropne uczucie, kiedy pomimo