Wpis z mikrobloga

Mam do kupienia #iphone 13 pro 256 za 4400. Faktycznie nowy z dokumentami. Tyle, że z #play .
Koleś się zarzeka, że sprzedaje go , bo po prostu jako stały klient dostał go za 1zł bez znacznej zwyżki do abonametu z racji bycia stałym klientem i chciałby trochę przytulić kasy, a i tak mu się to opłaca. Full dokumenty, bez żadnych zobowiązań. Widać, że nie wygląda na jakiegoś cwaniaka, wali prostu z mostu.

O co chodzi z tym mykiem? Już nie pierwszy raz widzę, taką akcję pod tytułem "tani jajfon z play dla stałych klientów"

#telefony #apple #siecikomorkowe
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vealen0: jak przestanie płacić to operator może taki telefon zablokować. Wiem że tak się dało z Androidem, nie wiem jak z iPhonem ale możliwe że podobnie.
@vealen0: Telefon jest w systemie ratalnym. Formalnie telefon należy to sieci komórkowej ale abonent może z niego korzystać. Pełnię praw własności uzyska bo spłacie telefonu.
Wygląda to tak, że jest to wałek polegający na sprzedaży telefonu innej osobie samemu nie będąc jeszcze w pełni praw. O ile spłacać będzie raty to jest git. Gorzej jak przestanie. Wtedy sieć może nałożyć blokadę zdalną na telefon. Nie wiem jak z Iphone ale na
@Zamanosuke: Ja nawet nie chcę kupować po prostu jakoś tak w rozmowie z typkiem wyszło i bardziej mnie zastanawia gdzie wał.

Ale to się opłaca takim ludziom taki wał robić? Operator ma full dane, nie wywiązanie się z umowy ratalnej grozi karami itp. Na słupa przecież iphone za 5 kafli + abonament nie wziął xD

Swoją drogą w tym playu jajfony to faktycznie są opłacalne na umowy ratalne. Prawie jak za
Ale to się opłaca takim ludziom taki wał robić? Operator ma full dane, niewywiązanie się z umowy ratalnej grozi karami itp. Na słupa przecież iPhone za 5 kafli + abonament nie wziął xD


@vealen0: Odpowiadając: ekonomicznie nie opłaca się. Musisz sprzedać coś taniej niż jest warte. Chyba że ktoś jest tak spłukany, że sam fakt dodatkowej gotówki jest dla niego korzyścią.