Wpis z mikrobloga

Z racji iż wchodzi w życie ustawa o zwrocie ubezpieczenia pomostowego naszło mnie pytanie :
Od kiedy liczony jest ten zwrot? Od faktycznego złożenia wniosku?
Mam kredyt wypłacany w transzach i juz teraz płace te złodziejskie 1% więcej do czasu, aż będzie ten wpis. Wypłacono dopiero 1 transze, ostatnia będzie w grudniu 2023. Czy będe miał zwrócone całość czy tylko te kwote od czas złożenia wniosku?
#kredythipoteczny
  • 11
@marcpol:
Dziękuje za odpowiedz. Nawet za ten czas kiedy jeszcze wniosku nie złozyłem, bo nie zostały wypłacone wszystkie transze ? W takim razie będe pisał do banku by przeliczali kredyt
Dziękuje za odpowiedz. Nawet za ten czas kiedy jeszcze wniosku nie złozyłem, bo nie zostały wypłacone wszystkie transze ? W takim razie będe pisał do banku by przeliczali kredyt


@Matodus: Otrzymasz zwrot całego pobranego ubezpieczenia pomostowego.
@Matodus: znalazlem info z neta z infor

Z tego rozwiązania będą mogli skorzystać wszyscy ci, którzy podpiszą umowę o kredyt hipoteczny po wejściu w życie ustawy, czyli po 17 września
Z tego rozwiązania będą mogli skorzystać wszyscy ci, którzy podpiszą umowę o kredyt hipoteczny po wejściu w życie ustawy, czyli po 17 września


@masqu88: To nie jest pełna informacja.

Zwrot ubezpieczenia pomostowego dotyczy zarówno kredytów udzielonych po 17 września 2022, jak i kredytów udzielonych przed tą datą, w sytuacji, gdy wpis hipoteki został dokonany po 17 września 2022.
@marcpol:
dziękuje, napisałem do banku, ale powiedzieli mi, że nie mają jeszcze informacji z centrali więc czekam na potwierdzenie. W takim wypadku powinni mi przeliczyć cały kredyt od nowa biorąc pod uwage, że liczyli to razem z tą podwyższoną marzą.
mam raty stałe i do czasu wpisu do KW mam oprocentowanie 6,6% - po wpisie ma być 5,6%. To o ile rozumiem - odsetki obecnie są liczone od oprocentowania 6,6% więc jeśli ta ustawa o wpisie do KW weszłą w życie i banki mają oddawać pieniądze - to skoro mi jeszcze nie pobrali niczego, bo siedzę na wakacjach kredytowych to chyba powinni to odliczyć od rat jakoś ?
to skoro mi jeszcze nie pobrali niczego, bo siedzę na wakacjach kredytowych to chyba powinni to odliczyć od rat jakoś ?


@Matodus: Harmonogram spłaty jest aktualizowany na bieżąco. Rata ulega zmniejszeniu po wpisie hipoteki. W przypadku już udzielonych kredytów, ale bez wpisu hipoteki możliwe są dwa scenariusze - kontynuacja pobierania ubezpieczenia pomostowego i jego zwrot po wpisie hipoteki lub zaprzestanie pobierania opłaty. Nie wiąże się to z wstecznym przeliczeniem harmonogramu.