Wpis z mikrobloga

Mireczki, jaki telefon byście polecili do 1000-1500 cebulionów? Odpadają samsungi, huaweie i wszystko co działa na mediatekach. Z wymagań to NFC, 5G i jak najdłuższe wsparcie oficjalne albo moderskie (dlatego wolałbym coś najlepiej z tego roku i dlatego odpadają mediateki). Myślałem o Realme 9 Pro i POCO X4 Pro, ale myślę, że jak na przeglądanie wykopu, przeglądarkę, dialer, youtube i spotify to trochę overkill. Może być Xiaomi, aktualnie używam Redmi Note 5 i po 2 latach oficjalnego wsparcia i 2 moderskiego jestem zadowolony, ale on ma już chyba dość ( ͡° ʖ̯ ͡°).

#telefony #android #realme #poco #xiaomi
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Czlowiek_Ludzki: seria Moto G to jedna duża aktualizacja i prawdopodobnie dwa lata udostępniania poprawek zabezpieczeń.

Na ten moment najdłuższe wsparcie wśród Motoroli ma Moto Edge 30 Ultra, bo ma otrzymać trzy kolejne wersje systemu + dodatkowy rok aktualizacji zabezpieczeń (podobno comiesięczne).

Seria Edge 20 - dwa lata wsparcia (dwie duże aktualizacje wraz z poprawkami zabezpieczeń, żadnych dodatkowych łatek po tych dwóch
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Czlowiek_Ludzki: ciężko powiedzieć, bo ostatnio na XDA byłem za czasów Galaxy Ace 2. :D Telefony są na Snapie więc całkiem możliwe że coś się znajdzie, ale osobiście nie sprawdzałem.

Jedynie Edge 20 Lite jest na MTK.
  • Odpowiedz
Imo ciekawsza opcja od X4 Pro.


@Dajpancenta: ale raczej tylko pod względem bebechów. Przy moim użytkowaniu 120hz, mocny procesor i 8gb ram to raczej bedzie i tak overkill. Wystarczy mi NFC i 5G ktore będę używać dopiero za jakiś czas. Aktualnie mieszcze sie w 3gb ramu i 32gb rom bez najmniejszych problemów. Z jednej strony w 100% wystarczy mi telefon który zaspokoji moje codzienne potrzeby, a z drugiej to wolałbym
  • Odpowiedz
ale imo warto poświęcić na rzecz lepszych bebechów.


@Dajpancenta: Niby tak, ale z drugiej strony ten telefon użytkowałbym przez conajmniej 4 lata, więc narazie 5G nie jest mi potrzebne, ale jeśli już będziemy mieć prawdziwe 5G, to miło by było je mieć. Z drugiej strony X4 jest nowszy od X3 co w sumie daje dłuższe wsparcie.
  • Odpowiedz
X4 pro oprócz amoleda to duży regres do X3 pro


@Janusz_z_Galilei: Jak oglądałem recenzje i porównania to słyszałem co innego. Jedyny regres względem X3 to procek i układ graficzny, cala reszta jest podobna lub lepsza.

Realme 9 pro + (z plusem
  • Odpowiedz