Wpis z mikrobloga

Ściągał ktoś plombę z licznika prądu przy pracach z wymianą zabezpieczeń i wymianie kabli? Operator Enea. Jeśli tak to czy zgłaszał to, czy jedynie zadzwonił z prośbą o założenie nowej plomby? Z tego co zrozumiałem, przy jednodniowej opcji ingerencji w tych sprawach, nie trzeba zgłaszać ściągnięcia plomby. Jedynie, jeśli musiała by być ściągnięta na okres od paru dni do x czasu.
#majsterkowanie #remont #remontujzwykopem #elektryka
  • 7
@pan_fenestron no właśnie jeśli czeka się na decyzję 14 dni to nie jest ta decyzja ważna dopiero po jej otrzymaniu? Jak w związku z tym zaraz po zgłoszeniu miałbym zrywać jeśli nie otrzymałem odpowiedzi o takiej możliwości? Rozumiem o co ci chodzi w każdym razie.
@F3NIK5: Mi elektryk podpowiedział, żeby dzwonić do operatora (Tauron) i powiedzieć, że jest awaria, iskrzy mi z instalacji (co nie było dalekie od prawdy, bo się trochę dymiło od luźno skręconego przed laty kabla), że wszystko wyłączone w tym kocioł gazowy, a zimno jest, nie ma ogrzewania, dziecko płacze, żona krzyczy i w ogóle, więc dramat i muszę na już w trybie pilnym zerwać plombę, bo elektryk stoi przed rozdzielnicą i
@F3NIK5: ja ściągałem jak mi fazy brakowało i chciał sprawdzić czy bma nie wywaliło. Okazało się rano że wszystko jest ok i na jednej stronie ulicy było coś #!$%@?. Zadzwoniłem i mi założyli po jakimś czasie i wysłali fakturę na 50 pln
@F3NIK5: moj elektryk zerwał i powiedział, żeby zadzwonić i powiedzieć, że była awaria i jak coś podał swój nr licencji i po paru tygodniach przyszli i założyli nowe bez niczego