Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy to przypadek, że dokładnie takimi stwierdzeniami podpiera się każdy płaskoziemca, antyszczepy i foliarz na tym świecie


@Elaviart: Oświecony za to jak wyczytał w 1998 w prestiżowym piśmie Lancet artykuł niejakiego Wakefielda o związku szczepień z autyzmem, przestał szczepić dzieci. #!$%@? co za infantylne wnioskowanie, to już rzygać się chcę
  • Odpowiedz
To jest założenie.


@johny-kalesonny: Tak, dokładnie, nie ma innego sposobu. Trzeba po prostu wierzyć, że tak jest.

w przeciwieństwie do wiary


@johny-kalesonny: Dlaczego w przeciwieństwie? Udowodnij im, że to nie bóg pociąga za wszystkie sznurki.

I jak jej to wychodzi?


@johny-kalesonny: Zapewne bardzo dobrze, skoro nie tracą przekonania.

Nie bardzo czaisz


@johny-kalesonny: To ty nie bardzo jarzysz, że wnioskowanie z niej o prawdziwości czegokolwiek jest zabawne.

To ostatnie
  • Odpowiedz
Tak, dokładnie, nie ma innego sposobu. Trzeba po prostu wierzyć, że tak jest.


@bigos555: To nie jest wiara, tylko założenie. Wiara nie jest falsyfikowalna - jeśli udowodnisz, że bogowie nie istnieją, to automatycznie przestajesz w nich wierzyć.

Dlaczego w przeciwieństwie? Udowodnij im, że to nie bóg pociąga za wszystkie sznurki.


@bigos555: Nie da się falisyfikować dogmatów z definicji dogmatów ;d. Założenia można porzucić, dogmaty nie.

Zapewne bardzo dobrze, skoro nie
  • Odpowiedz
to masz złe wrażenie.


@maximilianan: ma bardzo dobre wrażenie, a ty nie umiesz wygooglać "replication crisis". Zresztą nie broniłes jakiś czas temu jakiejś procovidowej symulacji a kiedy wygarnięto ci że dane wejściowe były delikatnie mówiac nonsensem napisałeś "ok masz prawo mieć swoje zdanie" bo nie umiałeś jej zinterpretować?
  • Odpowiedz
@maximilianan nie wiem co skończyłeś, ale każdy może sobie zobaczyć jak to się wypowiadałeś w temacie że haha, hoho, wyborcy konfy, wykresy, a jak cię zapytano o treść to tylko "oczekujesz ode mnie interpretacji? Daj spokój, masz prawo mieć swoją opinię" XD wyznawco nauki o którym jest ten wpis.
https://www.wykop.pl/link/6729789/comment/107607539/#comment-107607539
Usmiech_Niebios - @maximilianan nie wiem co skończyłeś, ale każdy może sobie zobaczyć...

źródło: comment_16635978429Ll23eGE7UKCkUFHWJa9cg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@maximilianan: z nas dwojga to nie ja obrażam ludzi ad personam, a kiedy zapyta się mnie o konkrety piszę "ode mnie oczekujesz interpretacji?" XD Mój jedyny kamienny pogląd dotyczy twojego potencjału intelektualnego oraz agresji jaką się #!$%@?, nawet kiedy wypowiadasz się o czymś czego nie rozumiesz.
  • Odpowiedz
@maximilianan: nie reprezentujesz "prac naukowców z całego świata", pisząc że ludzie o przeciwnych poglądach politycznych ich nie rozumieją, a jednocześnie poproszony o interpretację przyznając że w sumie to nie umiesz jej wykonać. Nie wiem skąd ten pomysł. Przecież nie masz nawet pojęcia o kryzysie replikacji badań. Co najwyżej reprezentujesz stare powiedzenie "przyczepiło się g.... do burty i krzyczy: "płyniemy!"". Bo krzyczeć i obrażać ludzi którzy śmią zadać pytanie odnośnie badania to
  • Odpowiedz
Uwielbiam gdy prawa strona wykopu śpi gdy kościół gwałci dzieci, kradnie z budżetu i miesza się do polityki ale gdy tylko ktoś wyśmieje ich bozie to wywołuje się gównoburza godna krajów islamskich.
  • Odpowiedz
@maximilianan: dobre ma wrażenie @kuroszczur Duża ilość "fanów nauki" po prostu uprawia ordynarny cherry-picking w internetowych dyskusjach żeby podeprzeć swoje tezy jakimś autorytetem. I to zarówno z prawej jak i z lewej strony

@jaroslaw-nitko: A sam memix jest nietrafny, ale nawet nie chce mi się zaczynać tej dyskusji. Jedyny powód dla którego ludzie łączą chrześcijaństwo z zacofaniem jest brak wiedzy i wyrobione przez pop kulturę schematy bazujące na przekłamaniach. I
  • Odpowiedz
Oświecony za to jak wyczytał w 1998 w prestiżowym piśmie Lancet artykuł niejakiego Wakefielda o związku szczepień z autyzmem, przestał szczepić dzieci. #!$%@? co za infantylne wnioskowanie, to już rzygać się chcę


@kuroszczur: O czym ty gościu gadasz? xD Podchodzenie z rozsądkiem do naukowego dorobku nie oznacza bezkrytycznego łykania wszystkiego jak leci. Tak samo zaprzeczanie wybranym tezom i osiągnięciom nauki, ponieważ jakiś artykuł sprzed 24 lat gdzieś tam nie miał racji
  • Odpowiedz