Wpis z mikrobloga

Zamek Czocha nad Zalewem Leśniańskim. Pogranicze Łużyc i Dolnego Śląska

Jakby ktoś był zainteresowany to symboliczne zakończenie sezonu letniego na kanale odcinkiem specjalnym: [10 NIEZWYKŁYCH i tajemniczych średniowiecznych zamków w Polsce [5 ZAGADEK]](https://www.wykop.pl/link/6822949/10-niezwyklych-i-tajemniczych-sredniowiecznych-zamkow-w-polsce-5-zagadek/)

#pannoramixtrip
Pannoramix - Zamek Czocha nad Zalewem Leśniańskim. Pogranicze Łużyc i Dolnego Śląska
...

źródło: comment_16635242093pV64NAxJFf9Ts0DFsm0cB.jpg

Pobierz
  • 26
Byłem tam w tym roku, w zestawie z obowiązkowym przewodnikiem. Pech chciał, że trafiłem na laskę która prowadziła grupę po włościach. I poza tym co wykuła na pamięć i mechanicznie "odtwarzała", nie potrafiła dodać nic od siebie. Znudzonym głosem klepała wyuczone kwestie, okraczając wszystko miną jakby znalazła się tam za karę. Żadnej anegdotki, nieoczywistej ciekawostki. Kompletnie nie wchodziła w interakcje ze zwiedzającymi. Po pół godzinie miałem ochotę wyskoczyć przez okno, bo wiało
@Pannoramix: Byłem w tym roku :) Ostatnio tam bywałem 15 lat temu. Z ciekawostek, to jedyny średniowieczny zamek zbudowany w XX wieku :D ponadto ciekawe rzeczy są pod ziemią tego zamku. Jedna z niewielu w ówczesnym świecie maszyn do tłoczenia powietrza pod ziemie to tylko przedsmak