Wpis z mikrobloga

Cześć! Potrzebuję rady... Dwa lata temu kupiłem samochód na projekt, którego nie przerejestrowałem. Auto długo stało, wręcz zapomniane. W ostatnich dniach słysząc o gigantycznych karach UFG uzmysłowiłem sobie, że w zeszłym roku skończyło się ubezpieczenie.

Czy jest jakaś szansa/sposób aby nie dostać tej gigantycznej kary jeśli samochód był nie przerejestrowany?

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

#ufg #motoryzacja #ubezpieczenia #oc #prawo #samochody
  • 11
  • Odpowiedz
Czy jest jakaś szansa/sposób aby nie dostać tej gigantycznej kary jeśli samochód był nie przerejestrowany?


@witek85: Nie, ale dodatkowo możesz dostać do 1000zł kary za nieprzerejestrowanie auta w ciągu 30 dni :)

Ogólnie to że nie przerejestrowałeś niema znaczenia, bo UFG sprawdza (losuje) po vin/rejestracji i wtedy czy ma ubezpieczenie. Jesli wykryją to wezwanie dostanie poprzedni właściciel, a wtedy on zgłosi że sprzedał i upomną sie do Ciebie .

no chyba
  • Odpowiedz
@witek85: Jak masz OC po poprzednim wlascicielu to sie nie wznowilo i masz przerwe. Jedyna opcja, zeby uniknac kary to spisanie umowy ze slupem jakims z wczesniejsza data sprzed wygasniecia OC (date mozesz sprawdzic na stronie UFG) i poznije odkupienia tego na siebie w dniu w ktorym zrobisz oc. Oczywiscie sposob jest nielegalny, ale w praktyce tak robia wlasnie ludzie.

@Kacpoo: A dlugo jestes wlascicielem? Wiadomo kiedy wygaslo?
  • Odpowiedz
@Kacpoo: Wciaz sie przedluza jesli sam zawiazywales polise. Ale nie przez taki okres.

Oczywiscie nie wolno robic nielegalnych rzeczy, ale tez bys musial znalezc gdzies jakas stara umowe sprzed minimum 5 lat i pozniej nowa z data jakbys chcial auto odkupic i ubezpieczyc ;-)
  • Odpowiedz