Wpis z mikrobloga

Mirki, mam taki problem natury kulinarnej: ogólnie kawę czy herbatę piję w wersji kawa/woda/kubek czyli bez dodatków, ale #rozowypasek lubi czasem na słodko. W zeszłym roku robiłem syrop pumpkin spice według nieco uproszczonego przepisu Jamesa Hoffmanna klik ale wystąpił problem: cynamon puszcza gluta, przy gotowaniu dzieje się to co z siemieniem lnianym czyli powstaje śluz. Syrop smakował bardzo dobrze ale z butelki to wypełzał, nie wypływał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciałbym tego uniknąć. Jak? Coś rozpuszcza ten glut?
Dziś robiłem syrop z kardamonu, szafranu, wanilii, goździków, ziela angielskiego i liścia laurowego - wyszedł mało ekstraktywny ale do czarnej herbaty pasuje o dziwo. Przerobię go jeszcze albo zrobię od nowa. Chcę też zrobić syrop chai tea, ktoś robił? W przepisie znów cynamon i nie chcę znów gluta. #kiciochpyta #gotujzwykopem #jedzzwykopem #kawa #herbata Wołam
@v1lk bo to zacny kuchenny eksperymentator ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 7
  • Odpowiedz
@v1lk: Tłukłem i mieliłem laski cynamonu, niezależnie od obróbki - na korze jest warstewka czegoś co po namoczeniu zamienia się w śluz. Zaobserwowałem to już w nalewkach, o ile w nalewce można laskę całą wrzucić o tyle w syropie jest gorzej bo związki aromatyczne lepiej wypłukuje alkohol niż woda z cukrem.
Voltaire - @v1lk: Tłukłem i mieliłem laski cynamonu, niezależnie od obróbki - na korz...
  • Odpowiedz