Wpis z mikrobloga

@first: Oglądam co kolejkę Ligę Japońską i też jestem w szoku. Tam jest dużo fajnie wyszkolonych piłkarzy, którzy umieją uderzyć z pierwszej piłki. Często trafiają z daleka i nie potyka im się piłka o nogi tylko potrafią wykorzystywać błędy rywali coś jak Bramka dla Górnika. Oczywiście też trafia się tam Ekstraklasaboners ale wyłapać idzie. U nas uparli się na starych słowaków niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Może jeszcze kwestia tego, że sami nie chcą do państwa z gówna i kartonu


@BaZyL4: Tak i dlatego idą na Łotwę czy Słowację xDDDD (Akahoshi, Oshima...)
@BaZyL4: Nie są drodzy i powiedziałbym że nawet tańsi niż niektórzy którzy są brani tylko dlatego, że zagrali 1 mecz w Manchester United. A wątpię by nie chcieli trafić za granicę, bo z Polski łatwiej do lepszych lig niż z Japonii
@Gdziezamiatasz: no OK, a Zagłębie ma teraz chyba najwięcej młodzieżowców i gra jedną z największych #!$%@?.
Z drugiej strony Hiszpanie z niższych lig nie są objęci limitem, a jednak jeszcze nikt się nie zdecydował sklecić z nich całej drużyny.
@first: no, bo jest też kolejny wymóg, że musisz mieć X wychowanków w składzie #!$%@?, a taki Bednarek czy tam Salamon w Lechu jako wychowanek traktowany nie jest, tylko na równi z Hiszpanem, więc te przepisy są #!$%@? i naprawdę mnie #!$%@?ły jak grałem w Football Managera

więc nawet Polak może być gorzej traktowany od młodego Polaka jeśli za szybko wyjechał za granicę xD

plus na Hiszpanów też jest limit, bo
@first: powinien być reset tych przepisów i zrobienie ich od nowa, żeby były przejrzyste i traktowały piłkarzy z UE tak samo jak Polaków jeśli chodzi o narodowość, brak wymogu wychowanków + jakiś sensowny limit na inne kraje.

A za granie młodymi imo powinien być większy bonus. Ale jako zachęta, a nie, że Lech #!$%@? Marchwińskim musi grać jeśli inni mają kontuzje.
@Gdziezamiatasz: Jak to? Nie grały polskie zespoły już 10 obcokrajowcami + 1 Poljak w składzie w tym sezonie? Coś mi świta. Nawet za Ptaka przewijali się Polacy. Kaźmierczak, Celeban i chyba Grzelak grali z tymi zawodnikami z Copacabany?

Z Marchwińskim to jest ten problem, że on nie jest aż tak zajebisty jak Lech go przedstawiał, ale nie aż tak #!$%@?, jak twierdzą niektórzy xD Imho okazywał większe symptomy talentu niż Skóraś,
@first: ale zawodnicy są jeszcze na ławce + są wymogi do rejestrowania zawodników przed sezonem, trzeba ich rejestrować, zabierają miejsca (gdzie masz X miejsc, więcej piłkarzy nie zarejestrujesz), wcale nie muszą grać

A co do Marchwińskiego, to chodzi mi bardziej o to, że on musiał grać w meczu gdzie kompletnie był bez formy i nie było alternatywy. Bo wymóg to wymóg.