Wpis z mikrobloga

#egipt #turystyka #urlop #podrozujzwykopem cześć mirki, w sobotę lecimy z narzeczona do Sharm El Sheik na all inclusive. Jakie macie rady przed wylotem? Na pewno będziemy chcieli kupić karty SIM, by mieć internet, ale słyszałem żeby unikać na lotniskach salonów bo strasznie zdzierają ;) i jak jest z bakszyszem (napiwkami) - rzeczywiście trzeba dawać praktycznie za wszystko? Chętnie przyjmę porady, będę wdzięczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 22
@mixyyr: weźcie sim z Vodafone bo Etisalat blokuję whatsapp video calls.
Na all inclusive powinno być luźniej ale jeśli tylko robią dla ciebie jakąś przysługę to będą oczekiwać kasy np. za wniesienie walizek
Poza lotniskiem może być trudniej o sim card, bo trzeba pokazywać paszport.
Pytaj i co chcesz
@FantaZy: dzięki! Dolary wystarcza czy zaopatrzyć się tez w lokalna walutę? I jak oceniasz bezpieczeństwo? Lepiej hotel czy można popołudniem wyjść na luzie do jakiejś restauracji? I czy kupowałeś na lotnisku wizę?
@mixyyr: w Sharm na lotnisku jest kiosk i koleś co to szybko ogarnia, byłem w lutym i bralem na lotnisku bo w górach bym juz raczej nie kupił. Podrzucam ci zdjecie z cenami, nie są jakies z kosmosu. Co do napiwków, nie jeżdżę po allach, ale mam zasadę, ze jak jestem zadowolony z usługi to cos im tam daję i tyle. Wszystko tam po Rusku jest i witają Cie "zdrastwujte" ewentualnie
ramirezvaca - @mixyyr: w Sharm na lotnisku jest kiosk i koleś co to szybko ogarnia, b...

źródło: comment_1663478889ZgkMKos9ok4QddaBcOQohb.jpg

Pobierz
@mixyyr: wiza na lotnisku, bo z tą online bardzo uważaj bo link do podróby wyglada bardziej wiarygodnie :) Co do bezpieczeństwa, ja spalem w Sharm za płotem (bo to miasto ogrodzone płotem) gdzie mieszkają lokalesi i moim zdaniem jest bezpiecznie, łaziłem po ichniejszuch górach i złego słowa nie powiem.Dużo checkpointów jak gdzieś jedziesz dalej, boją się tam o turystów bo to kasa. Jak bedziesz wracał to na lotnisku nie dawaj im
@mixyyr: wszędzie gdzie chodzą turyści jest bezpiecznie, wszędzie masz policję i gości z karabinami.
Nie zaleca się chodzić tam gdzie nie jest przeznaczone dla turystów. Wy jedziecie do turystycznego miejsca więc będzie super bezpiecznie.
Nie wiem jak w turystycznych kurortach ale w Kairze EGP w większości chcieli, ale za dolary też wszystko wszędzie załatwisz...
@Undying: tu sie z Tobą zgodzę, ale to specyfika turystycznych miejsc w arabskich krajach. Tydzień w Sharm to chyba bym umarł, byłem tam 3 dni jak z gór wróciłem i koszmar. Dobrze, że mieszkałem za płotem xD Na "where are u from" odpowiadasz Pridniestrovie i mają mindfucka xD