Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, w skrócie zmieniłem prace i kilka tygodni temu byłem u lekarza medycyny pracy. Przy badaniach wzroku lekarka kazała zasłonić lewe oko - wszystko dobrze przeczytałem, prawe oko i zonk - lekko rozmazany obraz przez co nie mogłem przeczytać żadnej literki. W ogóle się tego nie spodziewałem bo dzięki prawemu oku nie mam problemów z czytaniem i widzeniem. Jednak po tej wizycie powoli zaczynam zauważać, że wzrok mi się pogarasza i widzę lekko rozmazany obraz, jednak nie na tyle, żebym czuł, że potrzebuję okulary. Dodam, że w pracy siedzę 8h przed kompem. I tutaj pytanie, czy da się jakoś jeszcze odratować wzrok i go polepszyć? Od teraz staram się robić co godzinę pracy przed kompem przerwe i przez chwilę popatrzeć w dal. Dodatkowo czasami wymuszam ziewanie, żeby nawilżyć oko, gdy czuje że jest suche. Staram się również co jakiś czas wykonywać ćwiczenia oka, tj. zamykam oczy i poruszam nimi w lewo i w prawo. Biorę też Luteinę (witamina A, C cynk i selen). Czy warto coś jeszcze robić?

#wzrok #oczy #pracait #programista15k #praca
  • 5
  • Odpowiedz
@bin-bash w okularach wyglądam śmiesznie. Jak coś to już bardziej soczewki. Wydaje mi się, że jeszce aż tak tragicznie nie widzę żeby nosić okulary i w myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć chce jeszcze jakoś podratować wzrok.
  • Odpowiedz
@bin-bash w okularach wyglądam śmiesznie. Jak coś to już bardziej soczewki. Wydaje mi się, że jeszce aż tak tragicznie nie widzę żeby nosić okulary i w myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć chce jeszcze jakoś podratować wzrok.


@miro97: wydaje mi sie, ze to kwestia oprawek, serio. Kiedys tak samo myslalem i bylem zalamany, ze musze nosic okulary, ktore nigdy mi nie pasowaly. Dobrali mi takie oprawki, ze nosze je teraz caly
  • Odpowiedz
@bin-bash u mnie jeszcze jest ten problem że noszę aparat słuchowy, dlatego soczewki będą raczej koniecznością jak juz będę bardzo źle widzieć (,)
  • Odpowiedz
@miro97: podstawa to marchewki w dużych ilościach (głównie świeży sok), ponieważ są dosyć słodkie (kaloryczne), należy odpowiednio zmniejszyć inne słodkości
na metale ciężkie, także np. żelazo, cynk, selen trzeba bardzo uważać i lepiej modyfikować dietę
  • Odpowiedz