Wpis z mikrobloga

#webdev

Co mam zrobić, jeśli chce żeby wstawiany przeze mnie obraz skonwertował się tak żeby cały się mieścił i żeby nie był ucięty?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mk4s: o osadzanie na stronie, bo mam szablon wordpressa i próbuje go tak zmienić żeby uploadowany obrazek featured ładnie mieścił się w ramce dla niego, tylko że problem polega na tym że muszę wstawić 1 obrazek o danym rozmiarze i musi on pasować do 3 miejsc na stronie o różnych rozmiarach
  • Odpowiedz
@Matipiotr: Możesz zamiast normalnie wstawiać obrazek jako ![]() to wstawić go jak element z ustawionym background-image. I do tego dać background-size: cover, dzięki czemu tło zostanie tak ustawione, żeby wypełnić cały element.
  • Odpowiedz
@Matipiotr:

1. Wordpress ma możliwość ustawienia 3 domyślnych rozmiarów z poziomu panelu, co da się zmienić. Liczbę rozmiarów też, ale już z poziomu kodu.

2. Jeśli to Ci nie pasuje, możesz użyć albo wordpressowego skalowania z poziomu kodu, albo
  • Odpowiedz
  • 0
@npsr: zepsulem coś :( bo mi teraz obrazek główny za wysoko poszedł i nie wiem jak to zmienić :( . Ale w każdym bądź razie dziękuje za pomoc :)
  • Odpowiedz
  • 0
@npsr: staram sie tylko strasznie namieszalem, bo na początku musiałem miejsce na logo zrobić bo spryciarze z Indii którzy robili ten szablon nie wpadli na pomysł ze ktoś może bedzie chciał wstawić większe logo nic 500x28px i w ogóle same problemy z tym szablonem :( ale jak chce człowiek zarobić to musi sie napracować :(
  • Odpowiedz