Wpis z mikrobloga

Co byście wybrali z tych dwóch nowych aut i dlaczego? Szukamy drugiego samochodu i zastanawiamy się nad #dacia #sandero oraz #kia #picanto. Mowa o nowych autach, kia wiadomo mniejsza i 10k tańsza, ale Sandero stepway jest ładniejsze i w sumie bardziej uniwersalne. Dodatkowo w kia silnik 1.2 to wolnossącą jednostka, w Sandero 1.0 turbo, więc też inna charakterystyka.

Dacia w opcji full kosztuje 85000, Kia 76000. Może podacie jakieś inne alternatywy?
#motoryzacja #samochody #jakieauto

Które auto?

  • Dacia Sandero stepway 110km (85000) 46.4% (39)
  • Kia Picanto GT line 84kg (76000) 53.6% (45)

Oddanych głosów: 84

  • 22
@nnmmnnmnm: to bym brał sandero za 80k na full doposażone. Nie wiem jak z czasem oczekiwania ale ogólnie to jako drugi samochód jest spoko. Mało pali + ocynk no i zasieg masz ogromny na lpg+benzyna
@nnmmnnmnm: Z małych aut masz jeszcze Toyotę Aygo X, VW Up, i bliźniacze do piccanto Hyundaia i10 - (w nim już możesz mieć turbo, ale z 5 biegami);

W Kii jest jeszcze model RIO (bliżej mu do sandero) i tu już też będziesz miał turbo z 6 biegami. Teoretycznie jeszcze toyota Yaris jest w waszym zasięgu cenowym (ale z tradycyjnymi silnikami), a w tym aucie zdecydowanie najciekawsza jest hybryda(ta ona już
@nnmmnnmnm: Taki może trochę offtop, ale jeśli bierzesz samochód w leasing warto się rozejrzeć za cesją czegoś prawie nowego, w granicach 100k możesz mieć rocznego golfa lub octavię z sensownym wyposażeniem z przebiegiem w okolicach 15k km. Zwróć uwagę, że przejmując leasing finansowanie masz już wliczone w cenę zakupu. Kupowanie nowego taniego samochodu jest dzisiaj zupełnie nieopłacalne
@bsuuuh: UP'a nawet nie oglądałem, bo za mały (Picanto jest na prawdę dużo jak na segment A), ale wybadam. Rio z turbo i pakietem bezpieczeństwa to ponad 92000, niby nie dużo więcej, ale i tak chciałem się zmieścić w 80000. No i Sandero ładniejsze :)

@Argonzz: bo teraz mam starego strucla jako 2 auto, kończy a kończy mi się leasing pierwszego. Dużo korzystamy z obu aut, żona jeździ też często
@nnmmnnmnm jak masz czym jeździć to zrób jakiś projekt auto. Nie wiem co lubisz czy amerykańskie czy jakieś japońskie. Ja zrobiłem BMW E46 które ma 500 koni i powiem szczerze że najlepiej wydane 30k na auto.