Wpis z mikrobloga

Znam osobę z Białorusi, która posiada wizę humanitarną do Polski, która się skończy na początku przyszłego roku. Osoba ta zdecydowała się wrócić do Białorusi do czerwca przyszłego roku by dokończyć tam studia a potem chciałaby wrócić do Polski już na stałe. Czy może po tym czasie drugi raz złożyć podanie o wizę (z prawdopodobieństwem, że zostanie rozpatrzone pozytywnie ofc)? W jaki sposób najlepiej podejść do tego tematu?
Dostałem takie ciekawe pytanie od osoby z Białorusi a niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć, może ktoś ma wiedzę w tym temacie :<

#bialorus #emigracja
  • 3
@xdexer: Watpie czy ktos udzieli odpowiedzi. Nie wiadomo jakie beda wytyczne, a one sie zmieniaja. Jak ta osoba bedzie miaął jakies przykłądy przelsadowania to zwieksza szanse.
Nie wiadomo jednak jaka bedzie sytuacja okołowojenna.
@szurszur: bardziej chodzi mi o sam fakt wcześniejszej wizy i ponowienia/przedłużenia jej mimo pobytu na Białorusi. Czy to coś zmienia? Załóżmy, że wytyczne nie zmieniają się, bądź, że mówimy na obecny moment.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xdexer: a nie może przedłużyć mówiąc, że będzie na stałe w Polsce ale do czerwca dosiedzi na Białorusi i potem wróci?
O ile nie ma wyrywkowych kontroli, to powinno się udać ¯\_(ツ)_/¯