Wpis z mikrobloga

#koszykowka

Miałem jak zwykle coś skrobnąć z pomyślunkiem ale nie chce mi się. Nie to że jestem rozczarowany wynikiem, bardziej co tu się pod tagiem dzieje. Ewidentne trolle i bezbeki to jeszcze pół biedy, ale ci co na serio coś tu polską koszykówkę naprawiają to XD
Albo kolejni, co lepiej na podwórku grali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No dobra, spróbuję:
- byliśmy o 2 klasy gorsi bo jesteśmy o 2 klasy gorsi. Simple as that. Wygraliśmy na tym turnieju 4 mecze w których byliśmy na papierze 2 klasy gorsi. Jeśli ktoś obejrzał dzisiaj pierwszy mecz, no to cóż - spóźnił się na imprezę. Tak bywa jak o imprezie dowiadujesz się ostatni.
- wyobraźcie sobie półfinał Euro 2024, w którym Polska gra w kopaną z Francją - we Francji Mbappe, Pogba, Benzema, a w Polsce jakis Szymański gra w Châteauroux, w 3 lidze Francji :)
- to oczywiste że brakuje nam jakości na agresywną obronę, szczególnie że ta obrona Francuzów była bez wad na tle naszych umiejętności, Gobert podobno jest najlepszy w NBA w tym temacie, a reszta jest w całości lepsza od najlepszego naszego obrońcy. Słoweńcy by rzucili pewnie 70-80 punktów, ale z kolei stracili ze 110 - dlatego byli gorsi od nas bo się nie bili. Z taką grą jak 2 dni temu, dziś zostali by zjedzeni i dla nich byłby to prawdziwy wstyd.
- nie, to nieprawda że nie umiemy trafiać bo Zyskowski ma technikę rzutu taką a nie inną, i nie to nie prawda że trafiałeś lepiej od niego w gimnazjum - problem był z balansem gry inside-outside, który można maskować posiadaniem wybitnych strzelców z dystansu, lub atletycznych obwodowych - nie mamy i nie mamy. Atletyzmu brakuje poza wyjątkami każdej "białej" reprezentacji, strzelcy wybitni może i by się znaleźli, ale chodzi o wybitność na tle Europy, a nie na tle PLK
- nie, to nieprawda że Ponitkę #nba zweryfikowałoby jak ten mecz - nikt nie wie jak by tam grał, ale też nigdy nie miał by w NBA tylu obowiązków oraz tak ciężkiego do gry otoczenia, nigdy nie musiałby łatać tyli dziur i nigdy nie byłby wrzucany tyle razy na minę bo się zegar kończy, za to miałby więcej asyst ;)
- jestem w super szoku jeśli chodzi o kibiców - doping w Berlinie był dużo lepszy niż na kadrze w meczach domowych. Czemu? bo pojechało dużo pasjonatów z wielu ośrodków koszykarskich w Polsce. Na meczach domowych które grane są często w mało koszykarskich miastach jest dużo przypadkowych ludzi na trybunach. O naszych kibicach już piszą portale w Europie (których czytam tutaj w ogóle kosz nie interesuje :))

Technicznie/taktycznie o meczu nie ma co, może kolega tradycyjnie z nickiem na T (wybacz, znowu zapomniałem) się pokusi. I tak zginie w zalewie XD-ów i wstyd-ów i żenad-ów i "co muszę wiedzieć żeby być ekspertem".
  • 41
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cult_of_luna: w takim meczu jak ten dzisiejszy najlepsze jest to, że taki piesiewicz (specjalnie z małej) nie może budować chochoła sukcesu.
Milicic fajnie poukładał tą kadrę, ale brakło mi dzisiaj jakiegoś Nizioła w wersji upgradowej aby mógł coś poszarpać się na C/F grając smallballa. #!$%@? atletyzmu I z taką Francją nie istniejemy. Balcerowski to nie zawodnik na takie granie, a Olejniczak tym bardziej. Dziewie brakuje obrony i gry tyłem do kosza
w takim meczu jak ten dzisiejszy najlepsze jest to, że taki piesiewicz (specjalnie z małej) nie może budować chochoła sukcesu.


@czarny_matt94: niestety, i tak będzie budował, bo za 3 miesiące ważne będzie 4 lub 3 miejsce a nie wynik półfinału :)

ale brakło mi dzisiaj jakiegoś Nizioła w wersji upgradowej aby mógł coś poszarpać się na C/F grając smallballa


@czarny_matt94: nie no dzisiaj brakło wszystkiego, od stricte poskoszowego centra (czyli
@Lkg95: oczywiście, ja mówiłem w kontekście obrazu gry Słoweńców i Francuzów meczach z nami, czyli coś czego się nie robi (ale Ty też zrobiłeś), czyli porównanie do siebie dwóch różnych meczów :)
@cult_of_luna: ja bardzo bym chciał, żeby zdobyli medal, ale nie wiem, czy starczy im siły i szczęścia, bo ta pula mogła się już wyczerpać. Szczerze, to myślałem, że będzie to gorzej wyglądać, ale różnica będzie mniejsza ;) NIe mamy podkoszowych, na obwodzie ledwo przebłyski, standardowe problemy z dynamiką akcji, przez co jakakolwiek presja powoduje, że potrzebujemy 2x wiecej czasu niż szybsze zespoły żeby cokolwiek rzutowego sklecić. Sochan wiele nie zmieni.

Dla
Gdybym mógł dałbym +10 plusów pod Twoim postem , a można tylko jeden.


@Raveen: dzięki!

Generalnie może ten EuroBasket będzie jakimś impulsem do rozwoju koszykówki w naszym kraju


@Raveen: niestety nie sądzę, już za 2 tygodnie wracamy do kolejnych afer w PZKosz/reprezentacji, ciemnych hal, jakości transmisji jak z lat 90, klubów niepłacących na czas, obcokrajowców wjeżdżających i wyjeżdżających tabunami, itd. Nie wierzę już że sukces reprezentacji robi popyt. To na
@kosteq64 Sochan nie do końca jest naszym sukcesem. Wychowany na obcym rynku, do tego ciemnoskóry. Dla Polaka wystarczy, aby nie był traktowany jako swój. Kilka lat temu był sukces w MŚ, ale nie przełożyło się to na popularność. Ci, co oglądali kosza, dalej oglądają, reszta to kibice chwilowego sukcesu. Nie mogę narzekać, bo ja jestem takim samym przypadkiem, jeśli chodzi o siatkę. Nie oglądam, ale Polacy zaszli wysoko, to z ciekawości obejrzę.