Wpis z mikrobloga

Nienawidzę swojej pracy. Niecierpie. Coraz czesciej myślę żeby isc do psychiatry po zwolnienie na 3 mies. Ale to nic nie zmieni, bo nadal bede musiała tam wracac po jakims czasie...
Wysylam cv w rozniste miejsca i odzewu brak. Dlatego uświadomiłam sobie, ze 5 lat pracowalam w korpo i... Niczego sie nie nauczylam xD a przynajmniej niczego przydatnego dla pracodawców, albo nie umiem tego sprzedac ¯\_(ツ)_/¯
Anyway, doszłam do wniosku że nie chcę pracować w biurze. Kiedyś to był szczyt moich marzeń, teraz po prostu koszmar. To siedzenie 8h, gapienie się w monitor. Jeszcze liderka ma wieczne pretensje, mimo że moja robota jest gownowarta i nawet gdybym się pomyliła to serio, nic się nie stanie. Ona z kolei podchodzi do tego jak do operacji na otwartym sercu xD
Myślę co mogłabym zrobic, czego uczyć. #programista10k odpada. Już to przerabiałam, a poza tym to robota w biurze.

Wpadlam na pomysł - kosmetyczka. Co mirki i mirabelki sądzą? Wolalabym iść w paznokcie, żeby móc robić to po pracy, dopiero kiedyś się zwolnic z obecnej roboty... Nie wiem, czy to oplacalne. Jest spora konkurencja, z drugiej strony sporo kobiet robi sobie te paznokcie...

#pracbaza #mirabelkopomusz #paznokcie #rozowepaski #kiciochpyta
  • 36
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kanarynka: jeśli Ci to sprawia przyjemność to czemu nie, wiele ludzi dużo by dało żeby pracować w takiej branży, którą lubią. Sama jestem ogólnie w podobnej sytuacji do Twojej tylko, że mnie wyhuśtali z awansem na liderkę, woleli zatrudnić swoją znajomą, która nie zna kompletnie ekipy i na siłę próbuje się wykazać wprowadzając coraz to większy rygor
@moll: akurat myslalam raczej o jamkiejs grupie na fb (są np. Modelki na zabiegi czy cos), to tak mogłabym zbudować portfolio + kurs na stylistke paznokci. Prowadzenie insta, fanpage, poczta pantoflowa też pewnie dałaby radę, ja i niebieski mamy znajomych.
@Yssuna: nie wiem czy to lubię. Okaże sie :D kiedys bylam maniaczką paznokci, potem zaczelam pracować i już czasu zabrakło.

@SOLDIER_OF_FROGTAN: czemu pomoże ?
@Kanarynka: korporacja korporacji nie równa. Idąc do pracy biurowej warto uczyć się umiejętności, które są uniwersalne i wysoko cenione na rynku (np. programowanie lub analityka). Często ludzie siedzą kilka lat w jakimś biurze, przekładają papiery z jednego biurka na drugie a później się budzą, ze ich umiejętności maja znikomą wartość. Tak czy inaczej życzę powodzenia w znalezieniu swojej drogi!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kanarynka: jeśli to sprawia przyjemność to jasna sprawa, a w ogóle kiedy już myślisz o zwolnieniu od psychia to sama sobie odpowiedz na pytanie czy warto dalej, sam przed takim stoję i wypowiadam bo zdrowie najważniejsze