Wpis z mikrobloga

Możliwość refinansowania każdego kredytu firmowego i poprawienia warunków o minimum 1 punkt procentowy. 0% prowizji.

Banki dwoją się i troją żeby zachęcić do siebie klientów w obliczu braku nowych kredytów oraz spłaty kredytów po podniesieniu stóp procentowych. Teraz oferta skierowana jest do klientów firmowych. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie zobowiązania zaciągane na przełomie 2020 i 2021 roku mogą zostać skutecznie zoptymalizowane.

W nowych ofertach marża stanowi niższą wartość niż w okresie, gdy stopy procentowe były na poziomie 0-1.5%. Dzięki temu każdy kredyt można przenieść. Wynika to z ogólnych uwarunkowań rynkowych. Są dwa warianty:

- nasza marża jest na ten moment rynkowo najtańsza. Wtedy przeniesienie da nam -1 punkt procentowy do aktualnej marży
- różnica między możliwą marżą a aktualną jest wyższa niż 1%. Wtedy różnica to > 1% p.p

Marża niższa o 1% to 300 zł niższa rata przy zobowiązaniu 500k/8 lat.

Z racji na zbliżający się kryzys chciałbym podzielić się z wami wiedzą i praktycznymi sposobami na obniżenie kosztów w firmie. Pod kątem podatkowym czy optymalizacji kosztów zatrudnienia pracowników. Zajmuję się sukcesją przedsiębiorstw, zmianami form opodatkowania i innymi praktycznymi aspektami takimi jak inwestycje, ubezpieczenia czy kredyty. Jeśli wam to nie przeszkadza zawołam osoby plusujące ten wpis żeby dotrzeć z tą treścią do większej ilości użytkowników.

Wiele z tych sposobów to rozwiązania pochodzące od korporacji, które można dostosować pod sektor MŚP. Funkcjonowanie małej firmy w porównaniu do molochów to ogromna nieuczciwość w opodatkowaniu czy bezpieczeństwie. Skupię się jak zawsze na konkretnych przykładach przytaczając liczby i prawną interpretację przedstawionych rozwiązań. Od czasów wprowadzenia Nowego Ładu nie miałem czasu pojawiać się na tagu, ale pora to zmienić.

droetker4 - Możliwość refinansowania każdego kredytu firmowego i poprawienia warunków...

źródło: comment_1663333730nntYdbQCtFoncO1zRednAL.jpg

Pobierz
  • 6
@droetker4: a jak ktoś ma stale stopy z wysyoka marżą to oplaci sie teraz optymalizowac i z np. 5% wszystkiego razem zrobią ile? cos mi sie wydaje czego nie napisales ze to oferta dla ludzi co siedza na zmiennych stopach, a kto normalny tak robi...
@kolotego jeśli stała stopa jest na atrakcyjnym poziomie to bardziej opłaca się na niej pozostać. Kredyty firmowa najczęściej oparte są o WIBOR. Osoby z oprocentowaniem zmiennym można powiedzieć, że już wybrały najlepszą dla siebie opcje. Wiele razy pisałem o przenoszeniu kredytów na stałe oprocentowanie, właśnie w okresie przed podwyżkami stóp procentowych.