Wpis z mikrobloga

#telewizory #rtv

Mirki, szukam jakiegoś tv. Powiedzmy że budżet do 4k.

Nie wiem ile cali najlepiej, nie wiem jaka matryca.

Jakie wymagania? Odległośc od kanapy 2.2m
Wolnostojący na szafce RTV, do netflixa, hbogo, disneya. Sporadycznie jakieś gry na konsoli, sporadycznie jakieś wydarzenie sportowe.

Nie wiem czy ładować się w OLEDa? jestem na wysokim piętrze, salon od południa, raczej w dzień nie będę oglądał zeby to jakoś mocno przeszkadzało, ale jednak.
Czy są jakieś TV godne polecenia, które na luzie spełnią te wymagania? Nie chce mi się bawić w wojenki, że x lepszy od y. Po prostu ma to być TV, który okazjonalnie coś wyświetli w znośnej jakości, materiały 4k i będzie po prostu dodatkiem w salonie.
Jakieś gierki itp tak samo. Fifa co najwyżej raz na x czasu, z kumplami przy piwku.

Miałem kiedyś w planach zakup Oleda seria chyba A, był na promce za 3k swego czasu, ale nie kupiłem i temat po pół roku wrócił i muszę się rozejrzeć. Może lepiej miniLED?
  • 15
  • Odpowiedz
@Drmscape2: no dobra, to zapytam inaczej. Budżet w zasadzie mam ruchomy. Jaki TV, który pozwoli niedzielnemu widzowi platform streamingowych cieszyć się dobrą jakością, trwałością i dobrą zabawą?
Widziałem Oledy 55 cali 3200 LG w serii A. Był tez i za 3k niedawno.
Ale zanim zamowilem, to naczyałem się że 60hz to będę oglądał same smugi, że w zasadzie takie telewizor nie nadaje się do niczego. Po czym byłem u kumpla, ma
  • Odpowiedz
@milvanb: ciemna matryca, 60 Hz, brak HDMI 2.1. Najtańsze sensowne OLEDy to seria B od LG. Czas na zakup telewizora jest słaby bo generalnie modele z 2021 roku, które jeszcze miesiąc temu można było dostać w fajnych cenach już wyszły, a modele z 2022 roku są jeszcze przed obniżkami cen. Możesz się zastanowić nad LG B1 55", do wyrwania za trochę ponad 4k.
  • Odpowiedz
@milvanb: W tej cenie? Celowałbym w LG 55 C1 OLED.

W przypadku LCD, Sony Xr55X90/94/95J z zeszłego roku lub w najgorszym razie Samsung QN90 - też z zeszłego roku.
  • Odpowiedz