Wpis z mikrobloga

Czy znajdę coś lepszego od Prusa Mini do drukowania w myśl "kup i drukuj" w okolicach 2 tysięcy?

Wiadomo, będą to na początek głównie gotowe projekty z thingiverse ale docelowo potrzebuję jej do jakiś drobnostek projektowanych samodzielnie do laboratorium - uchwyty, statywy, łączniki, uszczelki z TPU itd.

#druk3d #drukarki3d
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jedzczarnekoty: na bowdenie może być problem z drukiem PTU. Znaczy da się, ale bywa to upierdliwe. Trzeba stosować bardzo niskie prędkości druku. No i materiałów poniżej 40D raczej nie wydrukujesz, filament będzie się giąć i zawijać.
@jedzczarnekoty: a to spoko. Ja u siebie na enderze 3v2 ok. 1kg fiberflex 40D od fiberlogy przedrukowałem i da radę, ale trzeba kombindować. Co do samej prusy mini to ciężko mi cokolwiek powiedzieć, ale powinna być dobrą drukarką. W poprzedniej pracy mieliśmy na stanie 3 prusy MK3S+, które prawie codziennie chodziły po kilkanaście godzin, często ponad 24h bez przerwy i rzadko kiedy coś się psuło. Sam slicer też bardzo fajny. Co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jedzczarnekoty: fiberlogy całkiem spoko. Też używam, jedynie trochę irytujące są te szerokie szpule. Używałem od nich PLA, PETG i fiberflex, z każdym z nich nie miałem problemów.