Wpis z mikrobloga

No i znaleziono już masowe i pojedyncze groby pod Izium

To są prawdopodobnie pochówki z lokalnych kostnic. Zabitych mieszkańców było tak dużo, na skutek rosyjskich bombardowań podczas zdobywana przez Rosjan miasta, że lokalne zakłady pogrzebowe musiały zakopywać ciała bez ich identyfikacji. Niektóre krzyże mają dopisek np. "ZSU, 17 osób". W czasie rosyjskiego szturmu Rosjanie stosowali bomby lotnicze. Wszystkie szpitale i placówki medyczne były zniszczone przez Rosjan nalotami jeszcze na początku wojny. Wiele osób zmarło z powodu braku pomocy lekarskiej

#aryoconcent #wojna #rosja #ukraina #ukrainainfo #donbaswar
https://zrzutka.pl/s6fa85 - popieram zbiórkę na paliwo dla pomocy humanitarnej
https://buycoffee.to/_234_2S - postaw mi kawę
Aryo - No i znaleziono już masowe i pojedyncze groby pod Izium


To są prawdopodob...

źródło: comment_1663290005SSybaxbI4i3pLinfnwEYRz.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@czotoco: Tylko są pewne różnice. W buczy były masowe mordy cywili i tortury przez żołnierzy po przejęciu miasta, a tutaj na razie z tego co piszą to są to groby masowe "wszystkich". Czyli żołnierzy i cywili więc są to osoby które zginęły podczas walk. Niektórzy mają rany od artylerii, niektórzy od kul. Pytanie czy ekshumacja po takim czasie jest w stanie wykazać ślady tortur i przybliżony czas zgonu.

Po przejęciu miasta
  • Odpowiedz
@SpiralMatai: Ty się słyszysz saszka?
Jak co #!$%@? xD
Że nawet nie da się ich zidentyfikować, dobrze to by było jakby taka sytuacja w ogóle nie miała miejsca
Spina jest o ludobójstwo dokonywane przez rosyjskie tfu władze. A nie chyba dobrze, że obywateli takich samych jak ty czy ja chowa się w masowych mogiłach, gdzie nawet nie wiadomo kim on jest
Tego nie można wybaczyć.
  • Odpowiedz
@SpiralMatai: Wytłumaczę Ci prościej - takie ruskie onuce jak ty powinny zostać wydalone z terenów Unii. Twoje konto to w ogóle typowy przykład - utworzone prawie 3 lata temu ale uaktywniło się po wybuchu wojny i jedynie piszesz ruską propagandę. Także zawijaj onuce na stopy i do Moskwy
  • Odpowiedz
@SpiralMatai

Zachodnich wywiadów z cywilami co się skarżyli na te 2 "republiki" zamiast na ruskich to się pewnie nie czytało? Jak ludzie mówili że z ruska armia był rygor ale spokój, a jak weszły brudasy z milicji dpr to się zaczęły kradzieże i gwałty.


Pokaż te wywiady. Z chęcią się z nimi zapoznam.
  • Odpowiedz
@Aryo: Ciekawe ilu osób nigdy nie uda się odnaleźć, bo trafiły np. do krematorium. Ciekaw jestem, jaka jest skala tego ludobójstwa, ile osób zginęło i świat nawet się o tym nie dowie, bo nie mieli bliskich, a wszyscy, którzy ich znali już nie żyją. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kiszczak: https://www.google.com/amp/s/www.seattletimes.com/nation-world/new-evidence-shows-how-russian-soldiers-executed-men-in-bucha/%3famp=1 ten z buczy znalazlem z posta wyzej, konkretnie od momentu "warned via radio", ale tego o DPR/LPR juz znalezc nie moge. Z tego co pamietam oba OG byly na Washington post, ale tego tez na Washington nie moge znalezc - niewiem czy oba spadly z rowerka czy mi sie strony #!$%@? z platnym NYTimes, ale tego juz na telefonie atm nie sprawdze.
Z tego co pamietam to bylo jakos
  • Odpowiedz