Wpis z mikrobloga

Chcę sprzedać strupa, samochód za śmieszne pieniądze 2-3k. Wystawiłem samochód i dużo chętnych. Boję się, że mnie ktoś oszuka. Na co uważać przy sprzedaży i co dać do umowy aby nikt nie pojeździł prawie 20 letnim strupem za 2.5k i go zezłomował i chciał zwrot 2.5k. Ktoś podpowie?

#prawo #umowa #motoryzacja
  • 9
@JETgum: zwykła umowa i tyle. Jak się trafi zjeb z czujnikami lakieru i 3 szwagrami to dziękujesz za oględziny i tyle. Jak po sprzedaży będzie wydzwaniał z litaniami to blokujesz numer i tyle. Nie bardzo jest możliwość żeby ktoś cię oszukał
pojeździł prawie 20 letnim strupem za 2.5k i go zezłomował i chciał zwrot 2.5k


@JETgum: nie za bardzo rozumiem, na jakiej podstawie po zezłomowaniu miałby od ciebie żądać zwrotu pieniędzy?
@sadhas: Rękojmia w 20 letnim samochodzie obowiązuje ?
Żona jest w ciąży auto stoi, ja home office i mam swoje, dodatkowo szukamy coś większego i chcę sprzedać samochód.
Żona porysowała go mocno w środku i na zewnątrz i jest rdza, bo nie garażowany samochód.
Wystawiłem go za psie pieniądze przez te powody, ale silnik działał i działa wyśmienicie.
Wystawiam go przez rdzę o 5k mniej niż stoją w ,,lepszym" stanie. Boję
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JETgum: nie daj się urobic handlarzom, nawet jak będą ściemniać ze chcą kupić prywatnie. Ustal absolutne minimum za jakie oddasz auto. I śpisz umowę patrząc na dowód osobisty kupującego.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JETgum: uważaj, mojego znajomego handalrzyna postraszył i się obsrał kumpel. Sprzedal auto za 5 tys. Potem po tygodniu zajezdza, ze niby glowica peknieta, uszczelka pod glowica do wymiany i on oddaje auto w ramach reklamacji. Ostatecznie kumpel zgodzil sie na tysiac mniej, by miec spokoj, a handlarzyna zadowolony, bo kolejnego jełopa postraszył i wrobił.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JETgum: dodatkowo handlarzyna wcisnie ci umowe, na ktorej ty wpiszesz tylko swoje dane, a on jak znajdzie kupca dopisze jego dane. Z pominieciem handlarzyny odbedzie sie interes.
@JETgum: Jeżeli satysfakcjonuje Cię 2K to i usatysfakcjonuje Cię troszkę mniej, (a może nawet i więcej) a reszta pokryje koszta świętego spokoju i nie użerania się z ludźmi, zwłaszcza jak dużo się dzieje w Twoim życiu i nie masz do tego głowy.
Uwierz nie chcesz się użerać z ludźmi przy sprzedaży taniego samochodu...

Pojedź do zakładu robiącego tłumiki w Twojej okolicy. Chcesz katalizator, wytnie Ci i nawet wspawa rurkę, zapłacisz za