Wpis z mikrobloga

@diarrhoea: makaron arrabiata, brzuszki z dorsza z ziemniakami i koperkiem. Od kilku lat gotuję codziennie dla wegetarianki i mam wiele pomysłów, ale ona woli proste dania
  • Odpowiedz
@diarrhoea: Ryż z warzywami i ostrymi przyprawami? Albo np. makaron farfalle z brokułem i innymi warzywami i sosem śmietanowo-serowym, doprawiony bazylią, oregano, pieprzem i czym tam lubisz.
  • Odpowiedz
@diarrhoea: pierogi ruskie, kotlety ziemniaczane albo jajeczne, lasagne ze szpinakiem, papryka faszerowana (tylko bez mięsa, zastąp je czymś, np. fetą) :) jest sporo fajnych opcji wbrew pozorom.
  • Odpowiedz
@diarrhoea: sałatka z brokułów, fety i sosu czosnkowego (nie po każdym od razu się zieje) posypana płatkami migdałowymi. Można też zapiec, to połączenie zawsze jest pyszne.
  • Odpowiedz
@diarrhoea: A na ile dobrze gotujesz? Bo moje propozycje mają tę zaletę, że są bardzo proste. Np. ryż można zrobić tak: pokroić por (cały), ze trzy czerwone papryki, po jednej żółtej i zielonej, ogórka zielonego i podsmażyć na patelni (lub poddusić w garnku - mniej tłusto). W międzyczasie ugotować ryż. Na koniec podsmażyć na patelni ryż z warzywami, doprawiając np. jakąś mieszanką do chińskich dań (lub przyprawami według uznania). Ładne, kolorowe
  • Odpowiedz