Wpis z mikrobloga

@Lord_Nikon:

Powtarzam, że szacunek do życia innego gatunku to nie bambinizm, który odnosi się do postrzegania szeroko pojętego świata natury jako dobrego z założenia (dobrego w rozumieniu moralności tzw. kultury zachodniej)

Ty odniosłeś się do zachodu mówiąc o moralnej postawie. Ja tylko pokazałem hipokryzję zachodniej kultury czego przejawem jest właśnie bambizm


Wskazałam do którego "dobra" się odnoszę, bo nie jest to pojęcie uniwersalne. Nigdzie nie napisałam że kultura zachodu charakteryzuje się generalnym szacunkiem do życia. Za to zaznaczyłam, że ratowanie innych gatunków zwierząt, a nie tylko człowieka to
  • Odpowiedz
@PiesTaktyczny:
1) No tak ratowanie zwierząt to kwestia jakiejś wybranej definicji moralności - nie ma w sumie znaczenia w tej dyskusji.
2) Ale właśnie chodzi o fakt ze zwierzęta hodowlane są zupełnie inaczej postrzegane niż towarzyszące lub niektóre inne hodowlane. Nie wynika to z pragmatyzmu człowieka przecież (człowiek nie potrzebuje zwierząt towarzyszących do przeżycia czy nawet polepszenia swojego życia w wymiarze materialnym), a wprost z przypisywania ludzkich cech zwierzętom (zwierzę
  • Odpowiedz