Wpis z mikrobloga

@InzynierSieci: jedno i drugie to LED. Chodzi o sposób podświetlania, używa się do nich lamp LEDowych, więc są to ekrany LCD z podświetleniem LED, utarło się, że to po prostu LEDy. Samsung swoje telewizory poza tymi najbardziej budżetowymi nazywa QLED. Q jest od Quantum Dots, czyli warstwy "kropek kwantowych", taka technologia, którą Samsung próbuje nieświadomym konsumentom dać skojarzenie z OLEDem.

Zatem pytanie, czy LCD od Philipsa, czy QLED od Samsunga jest
@Drmscape2: Na OLEDa póki co szkoda mi kasy, szukam czegoś budżetowego. Tylko zastanawiam się czy efekt "WoW" dla Ambilighta szybko się znudzi, czy jednak bedzie cieszył oko. Obecnie mam 40 calowy LCD od Philipsa, już z 10 lat, nie potrzebuje 120 Hz, oglądam tyle co czasem coś na netflixie.
@InzynierSieci: Dla mnie ambilight to odpust, ale ma swoich fanów. Ogólnie jest kiepski moment na zakup telewizora bo zeszłoroczne modele, które jeszcze ze 2 miesiące temu można było dostać w fajnych cenach już wyszły, a tegoroczne są jeszcze przed obniżkami cen. Rzuć jakiś budżet, to się coś doradzi...
@InzynierSieci: No to mniej więcej w tym budżecie masz Sony X90J. Gdybyś chciał jednak ambilight i trochę taniej, to masz Philipsa PUS9206 z czterostronnym ambi. Natomiast ten telewizor jest po prostu gorszy od wspomnianego Sony. Brak lokalnego wygaszania (gorszy kontrast), o wiele niższa jasność. Alternatywą był Q80A od Samsunga, ale zostały już generalnie gdzieś ostatnie sztuki. Możesz przejrzeć markety, czy jeszcze w swojej okolicy dostaniesz bo będzie w porównywalnej do tego
@InzynierSieci: mam ambilight od roku. Po efekcie wow używam tylko do oglądania w nocy kiedy oglądam tv w półmroku. Nie męczy tak oka.
Ale do ambi musisz mieć dosyć duża pusta ścianę za tv. Przy 50" tv jaki mam muszę mieć minimum po 1m w każdą stronę aby światło nie odbijało się od jakiś obrazków, kwiatków czy ramek na ścianie.

Ogólnie fajnie się tego używa i następny tv też będzie z
@Drmscape2: @Drmscape2: kusi mnie te Q80A 55cali akurat jest za 3000zl. Głównie yt/Xbox/seriale. Zastanawiam się czy serio jest aż taki przeskok pomiędzy tym qledem a oledem za dajmy na to 4500 bo tak kurczę szkoda mi aż tyle wydawać. Z drugiej strony na kompa czy telefon to bym wydał a mniej oglądam niż wspomniane wyżej na tv xd
@mateqt: Poza najtańszym OLEDem z serii A od LG, to na pewno będziesz widział różnicę na korzyść OLEDa. Więc jeśli to seria B lub jeszcze lepiej - C od LG, to bym się nie zastanawiał nawet jak budżet pozwala.