Wpis z mikrobloga

@Elec: tak mam cie na czarno. https://www.wykop.pl/wpis/67629655/pathofexile-w-nawiazaniu-do-ostatniego-wpisu-bo-op/

odpowiadam na głupote z tego wpisu.

1. Po pierwsze nie wale konia do wszystkiego związanego z poe. PoE to wypadkowa pewnych zmian i zawsze jest coś bardziej op i coś gorszego. Tym bardziej do AN.
2. Natomiast jako były gracz trade, który rozumie mechaniki, które widze po zupełnych noobach (zbieranie do biuldu tak aby go kupić w całości, zupgradeować aby robić coś konkretnego itd) oraz po graniu na ssf, gdzie czasem trzeba myśleć, bo jak wejdę na mapkę czy wyzwanie meaven to będę musiał je od nowa farmić i nie mogę kupić serwisu boss killera za grosze w porównaniu do ceny mapki (w sensie na ssf nie mam ceny tylko musze wszystko farmić od nowa) dlatego rozumiem jaką kontrole ma grasz, grałem też wieloma buildami i wiem kiedy nie warto np wchodzić na mape z modami do obrażeń fiz, krytyka, kiedy nie warto doładowywać aoe, itd. nartomiast niektórzy gracze podchodzą do gry tak, że rozumieją jedno, a drugiego nie i to mnie zastanawiało. A nie to czy ty uważasz, że ja coś lubie czy nie.
3. Ale cie wyjaśnie i @bubr32 [którego też mam na czarno za chamstwo i prostactwo]
4. Postawiłeś tezę "Rare moby czy jakiekolwiek mechaniki na mapie nigdy nie powinny mieć prawa być mocniejsze niż boss tejże mapy." ale nie podałeś uzasadnienia. I oczywiście jesteś w błędzie. Map bossy w porównaniu do rare mobów mają zupełnie inną role. To chyba coś co widzialeś w jakieś grze milion lat temu i sobie to ubzdurałeś. Map bossy mają zupełnie inną rolę niż rare moby. Więc łancuch kolorów nie musi ich obowiązywać. Map bossy czasem nagroda i konkretny loot (chodzi mi głównie o inne niż zwykłe mapki) unique. Ale w obecnym modelu rozgrywki map bossy mają inną rolę, służą w atlasie i do ładowania wyzwań Maven.
5. Natomiast rare mobki do niedawna miały 2 przypadki, gdzie ktoś interesował się o co znimi biega. 1) wykrywanie reflect mobów. 2) jak grałeś na hc to czasem bylo warto abyś ogarniał pewne zależności i jak niektóre z nich działają. Chociaż dla zasady jeśli nie stoisz w miejscu w melee atack range moba to gracz w miare normalnie. Ale jeśli chcesz stać w melee range i dostawać hity to wypada wiedzieć czy dany mob nie może wywalić dziwnym sposobem 100k dmg przy szansie XYZ %.

TLDR:. Więc podsumowując zupełnie nie ogarnąłeś o czym był wpis i się ośmieszyłeś. Sam czekam z ciekawością na kolejne zmiany mechanik, bo PoE się zmienia, zmienia co lige, a my jako gracze się przystosowujemy do zmian, na tym polega ta gra. A ty nie ogarnąłeś jak działa różnica między rare mobem, a map bossem xDD Rare mob to opcjonalny mob na mapce, którego możesz pominąć jak jest za silny. obok np latania mniejszych tierów mapek, łatania białych mapek itp gracze mają wiele narzędzi do manipulowania trudnością mobów w grze, czasem wejście na losowego T16 z 20 modami i corruptem to nie jest rozwiązanie. I na pewno nikt nie powinien oczekiwać, że jak moby maja dzisiątki wzmocnień to będzie się je biło jak mało. Map bossy natomiast nie mogą być za silne, bo mają inne wykorzystanie. Plus gracze od dawna mają przedsmak czym są unique bossy z nastakowanymi bonusami. Wystarczy, że trafią się konkrtne mody, jakieś cursy, possesed, inne mody do dmg czy obnizenia obrony gracza, nieodpowiedni build (co np nie ma resa na chaos czy phys) plus wlaczana Maven i też nie ubijesz map bossa bo za silny. I chyba raczej każdy sobie zdaje sprawe wtedy, że "ok kurde mam 0% resa na ZYX plus są złe mody i dlatego ten mob jest silny. Tylko jak nie zrobi map bossa to czesto zupelnie traci mapke i musi farmic kolejna lub ja kupic.

#pathofexile
  • 6
@NewBlueSky rare mob za silny i mozesz go pominąć? No na pewno jak cię #!$%@? mana siphoner z 100% movement speedem lub do niedawna poison lub magma bearer ( ͡° ͜ʖ ͡°) na szczęście to drugie znerfili w końcu po 3 lidze. To gówno #!$%@? niesamowicie szczególnie w delve lub blight mapach jak coś ginelo czy zrespilo półtora ekranu dalej. Archnemesis to było jeszcze do poprzedniej ligi strasznie
@pavlovs_dog: od 1 lvla od zebrania 1 gema ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

A ja to nawet nie wychodziłem na mapy i miałem super popularne op buildy p2w. A nie czekaj, to akurat prawda, bo więcej zarabiałem z flipowania xD