Wpis z mikrobloga

@Latajacy_baleron: Nie podałeś źródeł oraz metody badawczej. Równe dobrze może być tak ze jakiś prawak tylko z bliskiego wschodu robi to co zawsze robił ze swoim AGD czyli żoną, tylko że ona poznała jakąś Szwedkę i wyszło ze takie traktowanie w Szwecji jest gwałtem. Innymi słowy to co napisałem kilka razy wyżej. W każdym kraju jest nieco inna definicja gwałtu.
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: Wybacz ale chyba nie umiesz czytać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Masz pod wykresami SCB i Swedish National Council for Crime Prevention. Ponawiam swoje wcześniejsze pytanie. Argument definicji nie ma tu nic do rzeczy - łamanie prawa to łamanie prawa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Latajacy_baleron: W takim razie większość polakow do alkoholicy bo według europejskiej definicji alkoholizmu upicie się choć raz do nieprzytomności lub wymiotów oznacza chorobę alkoholową.

Jeśli tak sztywno przyjmiemy takie zasady to tak w Szwecji są gwałty (między Arabami)
A Polska to kraj alkoholików (inna definicja alkoholizmu)
Czy teraz jesteś zadowolony czy za dwa dni znowu będziesz miał nowe pytania i nowe
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: No nie wiem, popatrz na statystyki i sam poszukaj źródeł. Polska nie jest nawet w top 10 spozycia alkoholu. Więc bajdurzysz strasznie i nie wiem co to ma dalej do potrojonej ilości z wypadków z bronią tak w ogóle xD Znowu relatywizm Ci wjeżdża? Mówimy o kulturze zachodniej, wszędzie w UE panują niemal takie same zasady i prawa xD. Tutaj właśnie paradoksalnie trafiasz w sedno tematu bo w islamie
  • Odpowiedz
@Latajacy_baleron: Spożycie alkoholu to nie to samo co alkoholizm. Dla tego że 1l piwka 2.5% w tych statystykach jest traktowany tak samo jak 1l 40% wódki.
I tak w np Czechach pije się dużo słabego piwa podczas gdy w polsce czy rosji dominuje mocniejszy alkohol.
Widze ze masz problemy z rozumieniem statystyk, tego jak są tworzone.

https://hh24.pl/alkoholizm/
tu masz jedną ze statystyk ale nie podaje tego co ważne czyli sposobu picia. Traktuje ona tak samo piwko 2,5% wypite na grillu ze znajomym na równi z wypiciem kilku mocnych pomimo problemów
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: Co ma alkoholizm do śmiertelnych wypadków z bronią? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piąty raz pytam, może w końcu odpowiesz na moje pytanie? Żyjemy w PRL? Nie wiedziałem. To jest w przeliczeniu na czysty etanol, Polacy pijąc kilkukrotnie mniej od topki upijają się bardziej, logiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miliony nielegalnych bimbrowni, o których wiesz zaniżają statystyki. Zarzucasz mi prawactwo/prostactwo chociaż nic
  • Odpowiedz
@Latajacy_baleron: a co ci mam udowodnić? Narazie pokazałem ci że statystyka bez znajomosci metody badawczej jest półprawdą. Bo na przykładzie alkoholu pokazałem ci ze nie wszystko da się wziąć pod uwagę. Np ilość spożytego alkoholu przez nieletnich. Jako inny i bardziej oczywisty przykład podałem bimbrownie w PRL lub wyżej statystyki depresji.

Nawet statystyka która podałeś. A co jeśli powiem ze może być lekko przekłamana przez najliczniejszą mniejszość np w Niemczech
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: To na czym mam to opierać?l, na chlopski rozum? Na tym konkretnym przykładzie mi tego nie udowodniłeś. W ogóle nic nie udowodniłeś. Miałeś kiedyś udowadnianie tezy na liczbach? Czyli jak w miejsce x wstawię jedną liczbę co pasuje to co, udowadnia to całą tezę? Mam pojechać do Sztokholmu albo na podbiegunowe koło końca Szwecji na dwa dni czy tam zamieszkać żeby się wypowiadać? Mafii kalabryjskiej i sycylijskiej też nie
  • Odpowiedz
@Latajacy_baleron: Dobra bo przyznam ci szczerze ze nie chce mi się tego nawet czytać. Nie dogadany się bo ja się opieram na tym co w tych krajach widziałem na tym co mówią inni którzy tam mieszkają, a ty na bazie tabelek które nawet nie wiadomo jak były robione. Prawda jest taka ze żadnego kraju nie poznasz na bazie memow stereotypów czy tabelek gdzie jak wcześniej ci pokazałem na znanych przykładach
  • Odpowiedz