Wpis z mikrobloga

Mój brat był na L4, nie dostał za to pieniędzy (praktyki szkolne), pracodawca powiedział że to „fałszywe zwolnienie” i wczoraj podsunięto mu jakieś papiery do podpisania, że niby odebrał te pieniądze. Czy można typa zgłosić na psy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pracbaza #prawo #praca
  • 37
  • Odpowiedz
  • 543
@amortyzacja: Ponoć tak ale co znaczy podpis 15 latka pod presją? Zniszczę Janusza, z chęcią zadzwonię do pipu.

@pepushe: Jak widać 250 zł wypłaty (resztę płaci ZUS) przekracza zdolności wielkich polskich biznesmenów.
  • Odpowiedz
Ponoć tak ale co znaczy podpis 15 latka pod presją? Zniszczę Janusza, z chęcią zadzwonię do pipu.


@DartNorbe: nic z tego zatem nie będzie. Dlaczego PIP miałby uwierzyć tobie, że braciszek nie dostał jakichś pieniędzy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@DartNorbe: nie wiem czemu się Bovera czepiasz.
Nie wiem jak wyglądał papier który podpisywał, ale może dojść do sytuacji gdzie będzie Twoja wersja, kontra wersja i papier janusza.
  • Odpowiedz
Jak masz kpić to lepiej się nie odzywaj :)))

Rozumiem, że pieniądze od ZUS w ten sposób Janusz sobie przygarnął, tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DartNorbe: nie kpię, mówię całkowicie poważnie. Masz bardzo dziecinne założenie, że PIP zna rzeczywistość niczym jakiś czuwający bóg.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@DartNorbe: podpisał że odebrał więc kasy już nie zobaczy, pracodawca nie będzie się tłumaczył przed kontrolą, że nie wypłacił bo zwolnienie było fałszywe a pokaże podpisany papier, że młody kasę dostał
  • Odpowiedz
  • 22
@elerbas: wydaje mi się ze właśnie tak będzie, warto znać ten sposób na okradnie ludzi. W niemczech gdzie pracuje takie januszerstwo skończyłoby się gigantycznym odszkodowaniem (znam podobny przypadek) ale w tym kraju pracodawca może nawet dzieci po operacji okradać XD
  • Odpowiedz