Wpis z mikrobloga

@tockar: Też mam z tym problem, ale ustawiłem sobie talktomeinkorean jak stronę główną w Firefoxie, więc może nie będzie tak źle. Dodatkowo moją motywacją jest głos Kyeong-eun.
  • Odpowiedz
@tockar: wielkiego wyboru w Empiku nie było ;) Fiszki uczą przydatnego słownictwa, Rozmówki w swoim skromnym dziale gramatycznym poruszają średniozaawansowane tematy, ale bez ćwiczeń, a ten Kurs podstawowy jest w miarę ogarnięty i pewnie to bym Ci polecił.
  • Odpowiedz
@tockar: Ja mogę polecić Active Korean, znajdziesz go w pdf na pewnej stronie z chomikiem w logu. Bardzo fajna książka tylko, że po angielsku, jeżeli stanowi to dla Ciebie problem.
  • Odpowiedz
@Krono: angielski problemu nie stanowi. Hiszpańskiego uczyłem się poprzez Duolingo, które też jest po angielsku. Dzięki za info, zainteresuję się. Choć nie ukrywam, że w przypadku koreańskiego mam (aktualnie) większą chęć nauczyć się czytać i pisać, niż słuchać.
  • Odpowiedz
@tockar: Ja bym się jednak wystrzegał wydawnictwa EDGAR. Ich książki nie są jakoś fajnie napisane i często zniechęcają do nauki. Wiem po próbowałem się uczyć japońskiego jak i koreańskiego z ich książek. Masakra. Gdybym nie miał japońskiego w liceum to bym się nigdy czegoś nie nauczył. Dodatkowo jest w nich masa błędów. Ja jako kompletny laik w koreańskim czy też w japońskim mogłem wskazać błędy. Naprawdę są lepsze materiały do nauki
  • Odpowiedz
@pjs: Dostałem na Wigilię te rozmówki co Ty masz. W środku można znaleźć wiele przydatnych słówek, ale gramatyka jest jakoś dziwnie wytłumaczona. Bardzo mi się to przyda.
  • Odpowiedz