Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
masakra ludzie muszą mieć nieźle nasrane

w głowach skoro myślą, że kolor skóry ich tak odróżnia od innych, ja się nie cieszyłem nigdy na wieść że Herkules będzie blondynem. Ogólnie wygląda to strasznie.

Po pierwsze - twój kolor włosów nie definiuje tak twojego życia jak kolor skóry w państwie takim jak USA.


Po drugie - blondynów masz w filmach całą masę. Czarne główne bohaterki bajek - niespecjalnie. Dlatego te dziewczynki się z
  • Odpowiedz
Dlatego te dziewczynki się z tego tak cieszą.


@rzep: To wynika z kompleksów i syndromu oblężonej twierdzy. Tak samo niezdrowo podniecali się Czarną Panterą i Wakandą. Nawet jeden śpiewak postanowił wybudować swoje Akon City ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@sonski_77: Ja tylko jednej rzeczy nie rozumiem. Przecież były już fajne nie-białe bohaterki, jak Mulan, Pocahontas czy Lilo. I nikomu to nie przeszkadzało. Dlaczego Disney nie zrobi po prostu nowej, czarnej księżniczki, tylko przemalowuje białe? Pomysły się skończyły? Czy też chodzi właśnie o wywołanie zamieszania?
  • Odpowiedz
Po pierwsze - twój kolor włosów nie definiuje tak twojego życia jak kolor skóry w państwie takim jak USA.


@rzep: ich życia nie definiuje kolor skóry, tylko urodzenie się w patologicznej rodzinie. Za kolor skóry, jeżeli już, to mają tylko benefity. Białych patusów w USA jest równie dużo (oczywiście ilościowo, nie procentowo), tylko nad nimi nikt się nie rozczula jeżeli urodzą się i zdechną w przyczepie kempingowej.

A gówniary z nagrania,
croppz - > Po pierwsze - twój kolor włosów nie definiuje tak twojego życia jak kolor ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sonski_77: ależ to rasistowskie. I do tego uczą dzieci od maleńkości, że to jest ok. Wyobraźcie sobie, że np. Czarna Pantera jest teraz biała i reakcja białych dzieci "tak, tak, tak on jest biały!!!!".
  • Odpowiedz