Wpis z mikrobloga

Tutaj macie wszystko wyjaśnione jak wygląda sprawa ze ślubem na Filipinach, a także odniesienie się do "żony" Damiana.
Trzeba Damianka przestać oglądać definitywnie bo takie bajki sprzedaje że to szok, trzeba mu jednak przyznać, że trzyma swoich scenariuszy niczym Gapa...
najciekawsze zaczyna się od 13:24
https://www.youtube.com/watch?v=zj4M7b-VIDY

#raportzpanstwasrodka #zycienafilipinach #ucieczkadoraju
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Pjoterrampampampam: Akurat o zwyczajach małżeńskich plemienia Badjao Drążek mówił prawdę. Pół roku temu zrobiłem o tym wpis:

Znalazłem jeszcze ciekawy artykuł z 2015 roku, w którym jakaś polska turystka odwiedziła wioskę Badjao, tą samą w której Damian Drążek brał ślub z "Ajdżin". Pisze tam (przypominam 2015 rok) między innymi:

Rozmawiamy z kobietami. Uśmiechają się i opowiadają jak tu się żyje. Jak biorą śluby w wieku lat 18, bo rząd zakazał
pelt - @Pjoterrampampampam: Akurat o zwyczajach małżeńskich plemienia Badjao Drążek m...

źródło: comment_16631768112G1iNP38p4GjPynlAfvUtf.jpg

Pobierz
Żartują, że Badjao są bardzo bogaci, bo za poślubienie dziewicy trzeba zapłacić jej rodzicom 20 000 pesos (1400 zł) i że już dwie wydali za obcokrajowców


@pelt: ciekawe kto jest typową klientelą na takie usługi ? Stawiam, że głównie to jakieś podstarzałe tatuśki i alimonowcy z "nieuregulowanym" stanem cywilnym albo po teleportacji z dziećmi w kilku krajach.
@Pjoterrampampampam: Gość mówi całkiem z sensem (i w przeciwieństwie do Krezusów nie jest naje&any). Tak jak podejrzewałem z plemienna żoną Buhaja ten ich plemienny ślub dla urzędów jest gówno warty i żadne zaklinanie rzeczywistości przez Antysystemowca nie zmienia faktów, że nawet w razie "W", zgodnie z prawem obydwoje są obcymi osobami.


@darth_invader: czemu gapcio ani ten gosć nie sformalizują legalnie państwowo tych slubów? wiek? czy kasa na koncie do okazania
a to nie była ściema by wyłudzić 12 k of widzów?

@wuwuzela1: Damian tą liczbę ujawnił po ślubie, do wyłudzenia tej kwoty z kolejnej zbiórki czy datków aby zwróciła się nie doszło. Ale i tak zebrał już wcześniej na laptopa rzekomo dla Ajdżin i na samochód większą kwotę.
@darth_invader: ciekawe czy Twaróg wie iż w PL 2ga żona z dzieckiem czeka( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niesamowite jak twarogowa wpakowała się na minę. Zwiedziona ryjem Baranga pozującego na biznesmena a tu psikus, gołodupiec leser, uciekający przed alimentami na koniec świata. Dziecko zrobione to już trzeba się go trzymać bo pewnie lokalsi sie trzymali by z daleka.
@wuwuzela1: na jednym z lajwów chyba było pytanie po angielsku o alimony, ale nie pamiętam teraz gdzie to moze być. Coś mi się wydaje, że wie ale po prostu się razem dobrali i ona nie pyta o dziecko w PL, a on nie pyta o ojca w Kambodży.