Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Czy mi się wydaje czy branża kulinarna ma ogromne braki w badaniach naukowych? Próbuje się dowiedzieć naukowej odpowiedzi na to dlaczego np. taka wołowina do steka raz wychodzi twarda jak kamień i nie da się pogryźć a raz miękka i dobra. Spróbujcie zdobyć informacje na ten temat a zobaczycie jak jeden z drugim szefem kuchni mówi twardy stek? Kupuj tylko sezonowany! Twardy stek? Pewnie dodałeś soli przed usmazeniem! itd. ()

#kuchnia #gotujzwykopem
  • 8
  • Odpowiedz
@cleveland: bo wiele zależy od mięsa. W sklepie nie dostajesz steka z pełnymi parametrami, typu rasa bydła, jak stara była krowa, sposób uboju i przechowywania, czy został zachowany ciąg chłodniczy.

I wtedy dla tych parametrów żeby dostosować technologię obróbki termicznej
  • Odpowiedz
@cleveland: nie jestem specjalistą i ekspertem ds przygotowania steaka ale wydaje mi się ze tak. Wynika to z tego, ze jadłem mięso z młodej i starej krówki. Różnica jest olbrzymia.
  • Odpowiedz
@cleveland: bo powinieneś czerpać informacje nie od szefów kuchni tylko z książek o technologii żywności, np.: "On food and cooking" Harolda McGee czy z książki "Modernist Cuisine" (i w ogóle całej serii) Nathana Myhrvolda lub innych wybitnych dzieł. Szefowie lubią sobie #!$%@?ć głupoty czasem, jak np. stwierdzają, że nie można steka smażyć bezpośrednio po wyjęciu z lodówki co jest #!$%@? prawdą
  • Odpowiedz