Wpis z mikrobloga

stare pokolenie Polaków jest takie agresywne


@sg553: to spróbuj zrobić konfrontację- lewicowa Julka z konfederatą, okaże się, ze starzy ludzie to jednak nie są aż tacy agresywni xD
  • Odpowiedz
@Jegwan: z jednej i drugiej strony barykady są tacy osobnicy

Tylko że to chyba proste jest, wiedzą że mogą osiągnąć korzyści więc głoszą poglądy które przyniosą im zyski?
  • Odpowiedz
@sg553 bo młode pokolenie ma luz, który wypracowali im starsi. Młodzi nie muszą tak walczyc o swoje bo bardzo wielu to "swoje" dostalo już od rodziców. Kiedyś tak nie było. Nieliczni mieli szczecie urodzić się w bogatym domu ale cała reszta musiała tryrac żeby cokolwiek zdobyć.
  • Odpowiedz
@sg553: to wynika z transformacji. Transformację przeprowadzono najlepiej jak umiano, ale niekoniecznie dobrze - sami jej autorzy później przyznawali, że wiele rzeczy zrobili by inaczej.
Po latach życia w szarości komunizmu, gdzie było biednie - choć wesoło - wrzucono ludzi w nowe środowisko, gdzie przeciętny 40 - 50 latek już nawet nie bardzo miał prawo się odnaleźć. Po latach pracy w jednym zakładzie musiał tyrać na czarno dla Janusza bo
  • Odpowiedz
@sg553

@ravau:

PS2. Najgorszy sort, to:

POLAK, PISOWIEC, KATOLIK, RYL.


Jak widzisz po koledze wyżej, młode pokolenie wcale nie lepsze. Kolega @ravau jak i ci pulsujący jego, szufladkują, generalizują, wyzywają. Jak to mówią czym skorupka za młodu…..
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wladca_morii:

A młode pokolenie to lepsze?


Odpowiem Ci z doświadczenia jakie mam spostrzeżenia. Pracowałam kiedyś w banku, i zgadnij kto był najgorszym sortem klienta? Nie młodzi. Starsze pokolenie, emeryci. Straszną różnicę w mentalności między pokoleniami było w tej pracy
  • Odpowiedz
@sg553: Dlatego właśnie w Polsce pokolenie millenialsów jest najlepsze, te starsze pokolenie ma strasznie zryty beret przez komunę i januszeria się z niego wylewa na każdym kroku, a pokolenie Zet jest omamione przez TikToka i wierzy we wszystko, co im powie ich ulubiony influencer. Taki złoty środek.
  • Odpowiedz
@sg553: Dobre pytanie, myślę, że wynika to przede wszystkim z dwóch rzeczy: z biedy i niesprawiedliwości.

Otóż po centralnie sterowanych czasach komunistycznych nadeszła transformacja, w której wiele osób się nie odnalazło, a że nie było już czasów, że każdy w swoim czasie dostawał, to zostawali w tyle.

Do tego sama transformacja miała swoje problemy - było biednie, ale można było się dorobić, często w sposób nielegalny jak np. bycie cinkciarzem przed reformą prawa dewizowego - a potem po otwarciu własnego kantoru nagle okazywało się, że ktoś taki ma niemałą sumę, którą potem już legalnie inwestował i jeszcze bardziej się dorabiał, ale ten "początkowy kop" był nadal uzyskany niezgodnie z prawem. Drugim sposobem było oczywiście wykorzystanie drugiego człowieka, co budowało nieufność - ale podobne zachowania możemy zauważyć w obecnych czasach, gdzie nie brakuje "majstrów", którzy zrobią fuszerkę idąc na skróty czy to z materiałami czy metodą, a mimo to wezmą pieniądze (dlatego też mówi się często, że trzeba znać się na wszystkim jeśli robisz remont/wykończenie - żeby wszystko wykryć lub wydać dodatkowo pieniądze na osobę, która zajmie się
  • Odpowiedz
Ps. Zauważ, że agresywni są przede wszystkim fanatycy polityczni i beneficjenci wszystkich plusów+.

PS2. Najgorszy sort, to:

POLAK, PISOWIEC, KATOLIK, RYL.


@ravau: Tymczasem badania przeprowadzone przez Uniwersytet Warszawski mówią
  • Odpowiedz
@Telescopium: nie wiem, ale wiem, że żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w #!$%@?


@drim: Niestety brak u nas kapitału społecznego do którego na zachodzie dochodzono dekadami jak nie setkami lat.
Trzeba mieć wszystko na papierze doszczegołowione inaczej wyjdzie się jak zabłocki na mydle. To z kolei implikuje wyższe koszty transakcyjne lub wręcz brak aktywności.
  • Odpowiedz
POLAK, PISOWIEC, KATOLIK, RYL.


@ravau: Zapomniałeś, że to wykształcony lud z wielkich miast miał wroga w małomiasteczkowych ludziach i moherach. To PO wprowadziła na masową skale czarny PR do naszej polityki. To oni najpierw zaczeli dzielić.
Ja wiem, że mądrzejsza o tym nie wspominać, to wcale niepodobne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sg553: Sam na awatarze masz gościa co non stop krzyczy. Zadaj sobie więc pytanie czemu to poznasz odpowiedź na swoje.

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sg553: ludzie w wieku 77+ to roczniki naznaczone trauma wojny.

Trauma powoduje (via nhs.uk):

Many people with PTSD also have a number of other problems, including: other mental health problems, such as depression, anxiety or phobias. self-harming or destructive behaviour, such as drug misuse or alcohol misuse. other physical symptoms, such as headaches, dizziness, chest pains and stomach
  • Odpowiedz