Wpis z mikrobloga

#ps5 #xbox #xboxseriesx

Dobra poddaje się. Tryb 1440p na moim tv nie działa z ps5. Tylko czemu jakoś mój xbox nie ma problemu z działaniem w tym trybie i obsługuje jednocześnie vrr i allm? Tego pewnie nawet sony nie wie. W 1080p też krzyczy, że vrr i allm to jakaś magia i kup nowy tv(najlepiej sony ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Jak ja nie lubię takiego czegoś (,)
  • 13
@impact18: to częsty problem, z tego co rtings podaje twój TV w ogóle nie potrafi 1440p@60 wyświetlić, przykładowo OLEDy LG potrafią jak się wymusi rozdzielczość na PC ale w EDID się nie chwalą tym więc z PS5 też nie działa, telewizory Sony w ogóle 1440p nie ogarniają więc też chyba nie działa.
Natomiast jeśli chodzi o VRR to po prostu musi być obsługa tego ze specyfikacji HDMI 2.1, nie Freesync, nie
przykładowo OLEDy LG potrafią jak się wymusi rozdzielczość na PC ale w EDID się nie chwalą tym więc z PS5 też nie działa


@MisPluszowyZWadaWymowy: no właśnie, a ja u siebie na LG CX jakoś odpaliłem 1440p w PS5.. Też czytałem chyba gdzieś na twitterze, że w tym telewizorze nie działa, a u mnie działa i to tryb 60hz jak i 120hz.
@yeradd: no to albo bugi, albo LG/Sony coś zaktualizowało w między czasie, albo wcale jednak nie patrzy na EDID w wypadku 1440p (miałoby sens dlaczego wprowadzili ten specjalny test w takim razie)
Tak czy inaczej u OPa sprawa jest prosta, 1440p@60 TV w ogóle nie wyświetli. OLED od LG wyświetli jeśli tylko urządzenie pozwoli taki tryb ustawić.
@impact18: Z Szajsungami z tamtego roku w ogóle są jaja, mam Q6FN który jest właściwie bliźniakiem NU8000 i nie działa VRR, konsola rozpoznaje że telewizor to wspiera ale jak przychodzi co do czego to ekran robi się czarny.
1440p oczywiście też nie działa.