Wpis z mikrobloga

Murki, działa ktoś w branży #cctv #monitoring?
Potrzebuje zestawu 5-6 kamer do monitoringu okolicy domu oraz podwórka. Podwórko dość duże, odległość od domu do podwórka to ok 50m powiedzmy, zasilanie tam na dole podwórka jest, kable tez się jakos pociągnie nawet po ziemi jak będzie trzeba. Z dosyć dobra jakością obrazu, podglądem w appce, detektorem ruchu. Ponoć są takie z głośnikami xD Znacie coś?
  • 17
@dktr: Powiem tak - nie zależy mi na kamerach z Ali. Ma to działać dobrze po prostu. Po taniości cudów nie ma co oczekiwać. Zależy mi na tych kamerach w tej ilości, max do 8. Ma to być dobry system.
@mejteusz: Ale jakiś przedział ile za kamerę jesteś w stanie wyłożyć? Wiesz że są kamery po 15k z termowizją, mapami ciepła, liczeniem ludzi, psów, samochodów i inne cuda?
@dktr: Dobra powiem Ci tak. Widziałem systemy kamer po 2k z 8 kamerami jest to dla mnie okej. Powiedzmy coś w przedziale do 3-4k się znajdzie z tyloma kamerami? 6 do max 8 kamer. Chodzi o zwykły podglad działki z całkiem okej jakością obrazu, podglądem w appce, z czego z jednej strony podwórka jest ciemno w ciul, z drugiej są latarnie od ulicy. Nie znam się na tym, możesz mnie uświadomić
@dktr: Poleć mu jakieś normalne hiki. Ja ich nie znam.

@mejteusz: Kupowałem I NAJTAŃSZE z Aliexpress i nieco (3-4 razy) droższe Reolinka. To już wolę "te tanie z Aliexpress" bo okazały się per saldo bardziej trwałe i O DZIWO w nocy mają zdecydowanie lepszy obraz niż super-duper-Reolink.
@mejteusz: Więc zamkniesz się w ~160zł/kamera. Szukaj HWT-B240 i do tego rejestrator np DS-720xHUHI-K1
za x podstawiasz 4,8,16,32 tyle ile chcesz wejść video.
@mejteusz: Potrzebujesz jeszcze zasilacz 12V - do 8 kamer starczy 5A i dysk do rejestratora, jeśli ciągniesz przewody UTP a nie koncentryki to potrzebujesz jeszcze video-baluny. Dostęp zdalny - najlepiej jak masz stały publiczny adres IP od ISP, wtedy robisz sobie przekierowanie portu i sobie oglądasz, jak nie masz publika jesteś skazany na używanie chmury, zakładanie kont, i jakieś chińskie serwery po drodze.
@dktr: po co rejestrator na bęcki? Nie lepiej switcha poe na 12 wejść i rejestrator jakiś mały dahua ? Zawsze będzie możliwość dodania kilku kamer bo zazwyczaj tak jest że te zaplanowane 8 to za mało... :P
@dktr: no rozumiem, ale chyba warto wydać więcej niż potem dokupować kolejny rejestrator, #!$%@?ć się z beckami xd wiadomo jego sprawa ale warto przemyśleć

Ps: switcha 16 port nie 12 ofc :)
@Szalusinski: IP jest fajne na rozległych halach, gdzie jest setki kamer, szafy ze switchami rozsiane po całym obiekcie połączone światłowodami. Albo w monitoringach miejskich gdzie nawet zdarzało się puszczać ethernet po VDSLu na jednej miedzianej parze wynajętej od orange. W domu gdzie jest jeden rejestrator i wszystkie przewody i tak idą w jedno miejsce to nie ma znaczenia czy zaciskasz BNC czy rj45.