Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu nowego PC. Budżet +/- 20k. Zawsze kupowałem sprzet z morele i nigdy nie miałem większych problemów. Jednak biorac pod uwagę rynek kart graficznych mam pytanie. W razie czego, jak sprawdzić czy jestem pierwszym użytkownikiem karty, a nie że np została mi sprzedana karta która wróciła z serwisu itd ? Ogólnie, jak to ma się do odpowiedzialności sklepu w sytuacji kiedy podzespoły sa z drugiego obiegu ?
#nvidia #morele #komputery
  • 9
@sidhellfire:

A ty masz dane finansowe ze piszesz o obrotach w milionach? xD
Proponuje sprawdzić czym się różnią obroty od dochodu.

Ludzie piszą o upadaniu i może coś jest na rzeczy. Faktem jest, że nie jedna osoba dostała od nich używki jako nowe, składane przez nich PC przyszły słabo złożone itd. Dla tego zrezygnowałem z ich usług. Szkoda nerwów. O x-kom nie słyszałem nic podobnego oraz nie miałem problemów, gdy sam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BombaskaEskadraLotnicza: skąd sugestia, że nie odróżniam? Myślisz, że Morele funkcjonują po kosztach? Głupie to założenie. Jednak o stabilnej pozycji na rynku mówi sporo.

"Ludzie piszą" - no i ty też piszesz i powtarzasz jak małpa. Ktoś to przeczyta i powie to samo xD O każdym dużym sklepie można usłyszeć podobne historie. Budowanie na tym opinii może oznaczać tylko, że nigdzie nie warto kupować. No poza jakimś osiedlowym sklepiku komputerowym, bo on
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reelag: istnieje takie ryzyko. Jeżeli kupujesz gotowego kompa to będzie ciężko stwierdzić czy te podzespoły nie pochodzą ze zwrotów od klientów, którzy katowali sprzęt przez ustawowe 14 dni, albo władują naprawione komponenty. Sklep powinien informować nabywców o tym, że sprzęt pochodzi z drugiego obiegu, ale nie zawsze ta informacja jest. Z drugiej strony jak coś działa, nie przegrzewa się, jest w dobrym wizualnie stanie i ogólnie nie można się do niczego
@sidhellfire:

skąd sugestia, że nie odróżniam?


Bo mieć milionowe obroty, a zarabiać miliony to co innego. Pytam... znasz finanse?

"Ludzie piszą" - no i ty też piszesz i powtarzasz jak małpa. Ktoś to przeczyta i powie to samo xD O każdym dużym sklepie można usłyszeć podobne historie.


Sam piszesz jak małpa... O morele jest sporo negatywnych opinii i nie tylko na forach, a w filmach, gdzie ludzie mówią to pokazując swój
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BombaskaEskadraLotnicza: spółka miała straty w 2019, w 2020 wyszła na plus. W 2021 zrezygnowała z większości placówek stacjonarnych, przejęła emag (agito) i wkroczyła na rynki zagraniczne. Nie ma publikacji zysków netto, ale zakładając ogromne inwestycje w logistykę to jednak źle im nie idzie, co wskazuje GMV rosnące o 30% r/r., gdzie rynek e-commerce w kraju rozwija się z połową tej prędkości. Do tego dochodzi jeszcze działalność marketplace, która jakościowo bije na
@Reelag: Widzę, że tu mirki się zaczęły kłócić więc ci powiem co powinieneś zrobić:

1. Zamawiasz PC z własnych części
- gdy przyjdą części masz kontrolę nad tym co dostałeś, widzisz czy pudełko było otwierane, czy jest na nim taśma plombująca - gdy ktoś już wcześniej otwierał to jej nie ma i wiesz, że coś jest nie tak, również możesz sprawdzić dla pewności podzespoły czy są na nich ślady używania/odciski, ale